МЗС України почав дисциплінарне провадження проти консула в Гамбурзі. Про це повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

Виробництво проти консула Василя Марущінця відкрито через повідомлення про те, що консул розміщував на своїй сторінці в Facebook пости антисемітського характеру, передає Корупція.Інфо.

«Антисеміти і тим, хто розпалює міжнаціональну ворожнечу, не може бути місця ні в цивілізованому суспільстві, ні в МЗС. Держсекретар МЗС України починає дисциплінарне провадження. У всіх деталях грунтовно розберемося », – зазначив глава МЗС.

У коментарях під постом Клімкіна користувачі активно обговорювали дану тему. Деякі вважали, що це провокація спецслужб Росії. Інші користувачі запитували, чому консул все ще не подав у відставку.

"Не може бути! Це все агресивна агресія агресора і підставі ФСБ! »,« А раптом це провокація ?! Самі знаєте кого! »,« Щось мені підказує: це пересічна липа », – сумнівалися одні користувачі.

«Чому немає заяви про відставку», «Сподіваємося, розслідування стосуватиметься всіх, хто причетний до цієї огидної історії», «12 годин минуло – поки ніяких змін, ніхто не відсторонений. Якщо дані, що дипломати України підтримували антисемітські пости, підтвердяться – то главі МЗС треба піти у відставку. Як і в будь-якій цивілізованій країні »,« Павло, а не робіть вигляд, що ви не знали. Це ганьба на весь світ! »,« Ця перевірка повинна бути проведена по відношенню до всіх друзів цього консула »,« Факти від яких вже не відмитися! Рішенням проблеми може стать не тільки відставка глави МЗС, яке допустило розвиток антисемітських осередків в диппредставництво по всьому світу, а й публічні коментарі президента з обіцянки відкритого розслідування », – обурювалися в мережі.

Нагадаємо, що в ЗМІ вибухнув скандал зі співробітником Генерального консульства України в Гамбурзі Василем Марущінцом. Відомий блогер Анатолій Шарій опублікував відео, на якому показав закриту сторінку дипломата в Facebook.

«Справа в тому, що сторінка його закрита. Тільки для друзів », – розповідав Шарій.

Популярне: "Я впевнена, що…": Відома російська співачка звинуватила Україну у провалі Самойлової на "Євробаченні"

Він показав кілька публікацій нібито Марущінца. Так, 21 серпня 2015 року датована запис: «Слава Україні! Смерть антифашистам », а 24 вересня 2013 року -« Жиди оголосили війну Німеччині ще в березні 1934 року », та інше.

Крім того, користувач сторінки, що належить Василю Марущінцу, писав, що «бути фашистом – почесно».

Відзначимо, що Василь Марущінец, згідно з інформацією на сайті Генконсульства України в Гамбурзі, займає посаду консула.

Зараз у відкритому доступі на його сторінці можна побачити тільки оновлення фотографій профілю користувача, останнє з яких датоване 17 лютого 2018 року.