154826

Гілларі Клінтон під час своєї першої передвиборної промови заявила, що для того, аби процвітання у країні було тривалим, до його впровадження мають долучитися всі громадяни країни.

Політтехнологи вважають, що місце, обране пані Клінтон для першого передвиборного слова, дуже вдале. Це парк імені президента-демократа Франкліна Рузвельта. Продуманим і таким, який може справити ще більший вплив на майбутніх виборців, вони також назвали ще один крок Клінтон. Під час промови вона зацитувала трьох своїх попередників: того ж таки Рузвельта, нинішнього главу держави Барака Обаму та свого чоловіка Білла Клінтона. 
Екс-перша леді наголосила, що основна верства населення, інтереси якої вона  збирається представляти у Білому домі у разі обрання її президентом, – середній клас.

Вона зазначила: “Багатство не може бути лише для топ-менеджменту та інвестиційних фондів. Америка не може процвітати, якщо ви не будете процвітати. І саме тому я іду змагатися за посаду президента США».
І хоча питанням зовнішньої політики було присвячено лише кілька із 45 хвилин промови, Гіларі Клінтон встигла запевнити, що з гідністю буде давати відсіч можливим зовнішнім противникам. Вона вважає, що США є чи не єдиною країною, здатною протистояти таким суперникам, як Росія, Північна Корея та Іран.  Ось що вона сказала на підтвердження власних слів: «Я давала відсіч супротивникам на кшталт Путіна, укріплювала союзників на зразок Ізраїлю і була в ситуаційному центрі у день, коли ми знищили бен Ладена». Насамкінець, вона додала слова, які викликали найбільше оплесків: «Можливо, я буду не наймолодшим кандидатом на цих виборах, але я буду наймолодшою жінкою – президентом Сполучених Штатів».
На сторінках газети «День”- публіцисти, висвітлюючи вплив, якого зазнає міжнародне становище України у випадку обрання Клінтон президентом США, подають слова директора Центру міжнародних досліджень Миколи Капітоненка. Він переконаний: Україна може очікувати у будь-якому разі послідовної підтримки США, але варто не забувати й про сферу власної відповідальності.
Джон ХЕРБСТ, екс-посол США в Україні, член Американської Ради, зазначив, що пані Клінтон минулоріч порівняла дії президента Росії Володимира Путіна із передвоєнною поведінкою Гітлера у 30-х роках минулого сторіччя. На початку ж цього року вона заявила, що США готові надати більшу фінансову і збройну підтримку Україні у боротьбі із Росією.