Один з найскандальніших політиків, який увійшов в 10-ку міжнародного рейтингу «антисемітів» більше трьох років не з'являвся на політичній арені України. Що відомо про життя Тягнибока і його сім'ю, дізнавалася редакція Корупція.Інфо

Народився Тягнибок Олег Ярославович в 1968 році у Львові. Його батьки були відомими медиками. Батько Ярослав Васильович працював особистим лікарем збірної СРСР з боксу. Сам політик пізніше про своє коріння стверджував, що в його родині тільки українці. Але, за даними видання "uainfo", дівоче прізвище його бабусі Фротман, вона була єврейкою. Чому цей факт так сильно приховує Олег, не зрозуміло досі. Підтверджують його і офіційні дані, адже хлопчик закінчив «єврейську спецшколу».

Популярне: «Смерть чоловіка, багатий коханець і проблеми з безпліддям»: Куди і чому пропала дочка Тимошенко Євгенія

До речі зі школою пов'язана ще одна страшна таємниця сім'ї майбутнього політика. 13 вересня 1988 року в ній загинув хлопчик. У його смерті звинуватили молодшого брата Олега Андрія. Суд визнав хлопця в ненавмисному вбивстві. Йому винесли рішення про позбавлення волі терміном на три роки з відстрочкою вступу покарання в силу на два роки. Тоді багато ЗМІ обурювалися, що хлопця просто «відмазали багаті батьки», адже в матеріалах справи дуже багато чого не сходилося. Андрій стверджував, що біг по коридору і випадково зачепив по горлу хлопця, через що у того стався крововилив у мозок. Але судмедексперти встановили, що на шиї хлопця знайшли сліди кількох ударів. Так чи інакше справу постаралися якомога швидше зам'яти, а сам Олег ніколи не згадував цей інцидент.

Сам же Олег закінчив Медичний університет у Львові, потім отримав ще одну освіту, але вже юридичну. Довгий час він пропрацював санітаром, а потім медбратом в місцевій обласній клінічній лікарні. Правда весь це час хлопець мріяв про іншу кар'єру – політика.

Ще зі студентських років він докладав усіх зусиль, щоб опинитися на політичній арені країни. В університеті він очолював студентське братство, а потім отримав посаду голови Львівського братства студентів. Він представляв інтереси учнів в обласній раді. Вже у віці 20 років він вперше стає нардепом від Львова і починає активно продумувати плани з просування партії «Свобода».

Правда партії не щастило, вона ніяк не могла потрапити до Верховної Ради, та й сам Тягнибок зазнав фіаско на виборах президента в 2008 році. До влади партія прийшла тільки в 2012, отримавши тридцять шість депутатських мандатів. Тоді ж і з'явилися перші чутки про співпрацю Тягнибока з Януковичем.

Олег запам'ятався всій Україні як затятий націоналіст, який не боявся відкрито висловлюватися про «жидів» і «москалів» через що і завойовував собі популярність. Але, такі висловлювання часто йшли на користь скандальному Президенту, який міг на тлі Олега виглядати примирителем різних національностей і завойовувати ще більшу популярність у російськомовної частини населення України. Відомий журналіст Дмитро Гордон заявляв, що Тягнибок зв'язаний не тільки з Януковичем, а й безпосередньо з ФСБ Росії, яке спонсорувало чоловіка для розпалювання міжнаціональної та міжрасової ворожнечі в Україні.

Неодноразово в Мережі спливали і документи, які говорять про зв'язки Тягнибока з Росією. Так з'явилася листування Марії Столярової, однієї з головних пропагандисток Кремля, в якій говорилося, що її команді заплатили за активну розкрутку партії «Свобода».

З цим фактом пов'язували і те, що Порошенко не взяв до влади Тягнибока після «Майдану», де він стояв пліч-о-пліч зі скандальним політиком. Після того, як партія «Свобода» не пройшла до ВР в 2014, Олег різко пропадає з політичної арени.

Але багато хто називав і іншу версію, що йому просто набридла політика і чоловік вирішив приділити увагу своїй сім'ї. До речі, зі своєю дружиною Ольгою він познайомився більше 25 років тому ще в студентські часи. Жінка розповідала, що накачаний хлопець, одягнений в плащ і капелюх завжди виділявся серед інших студентів. Через три роки пара офіційно узаконила свої стосунки. У 1992 році у них народилася перша дитина – дочка Ярина-Марія, потім в 1995 Дарина-Богдана, а в 1997 син Гордій.

У 2015 році Тягнибок видав свою старшу дочку заміж. Обранцем дівчини став молодий бізнесмен зі Львова Олег Трач. Вже в 2016 році дівчина народила Олегу внучку Юстину.

Середня дочка Олега Дарина-Богдана стала рекламним обличчям партії «Свобода», вона часто з'являється на білбордах Києва тримаючи в руці прапор з логотипом партії свого батька. Крім цього вона очолила «Арт-клуб» і організовує виставки художників по всій Україні.

Син Олега вже закінчив школу. Гордій зізнавався, що цікавиться політикою і сподівається, що з партією батька зможе потрапити до Верховної Ради. Зараз сім'я живе в чотирикімнатній квартирі у Львові.

Сам лідер «Свободи» заявляє, що більше у нього нерухомості немає. Але політику приписують величезний особняк, який будується в заповідній зоні під Києвом. Нерухомість оформлена на брата Олега, але сам Андрій проговорювався про те, що відбудувати такий будинок зважився все-таки старший Тягнибок.

Зараз політик знову почав з'являтися на телеекранах критикуючи роботу Порошенка і стверджуючи про те, що готовий змінити ситуацію в Україні. Олег стверджує, що буде балотуватися знову на виборах в 2019 році. Правда  звідки у нього гроші на передвиборчу компанію, Тягнибок не розповідає. У своїх деклараціях він вказує лише 15 000 гривень зарплати як лідера партії.