Друзі, буквально кілька днів тому з’явилася інформація про те, що компанія НАК “Нафтогаз України” за перші шість місяців нинішнього року отримала збиток в розмірі … 11 МІЛЬЯРДІВ 500 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ, – пише на своїй сторінці у Фейсбук юрист і блогер Михайло Шнайдер.
Повторю ще раз … 11 МІЛЬЯРДІВ 500 МІЛЬЙОНІВ.
А тепер, увага, питання.
За що тоді керівник того самого “Нафтогазу” Андрюша, отримував багатомільйонні зарплати і премії?
За що йому виплачувалися фантастичні суми, які він справно відправляв мамі в Америку?
Адже навіть дитині зрозуміло, що заробляти такі космічні гроші дозволено лише з прибутку, а не із ЗБИТКУ.
Тому в зв’язку з усією цією гучною історією я щиро сподіваюся, що наша влада в самий найближчий час зробить потрібні, а головне, ПРАВИЛЬНІ кадрові висновки щодо цього Персонажа.
А ще я щиро сподіваюся, що вони настійно попросять його повернути всі ті шалені гроші, які він встиг покласти в свої глибокі і широкі кишені.
У коментарях під дописом, українці пишуть, що Андрюшці пора на пенсію, після повернення коштів. Нехай забирається геть.
Зазначимо, НАК “Нафтогаз-України” отримала за перше півріччя 2020 року чистий збиток 11,5 млрд грн через падіння цін на газ і нафту та пандемію коронавірусу.
Про це повідомив глава компанії Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook. Зазначимо, що його зарплата на посаді в середньому становить 1 млн грн без урахування премій.
Коболєв наголосив, що перед коронакризою не встояли найбільші нафтогазові компанії світу.
“Наприклад, чистий збиток британсько-нідерландської нафтогазової компанії Royal Dutch Shell у першому півріччі 2020 року становить $18,15 млрд проти прибутку в $8,9 млрд за перше півріччя 2019 року. Французька нафтогазова компанія Total, другий за величиною гравець на глобальному ринку СПГ серед приватних компаній, у першому півріччі 2020 року отримала $8,33 млрд чистого збитку проти прибутку в $5,87 млрд у 2019 році”, – сказано в повідомленні.
Зазначимо, в лютому, оклад голови НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва склав 1,041 млн гривень.
Водночас виплата щомісячних премій повинна відбуватися згідно з колективним договором. Про це йдеться в умовах контракту, затверджених Міністерством економічного розвитку та торгівлі.
Також Коболєву нараховуються та виплачуються обов’язкові гарантійні та компенсаційні виплати, встановлені трудовим законодавством.
“Сторони підтверджують, що в суми виплат, які здійснюються за цим контрактом, включені всі суми заробітної плати та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат (разом із надбавками, доплатами, преміями, винагородами тощо), які мають бути сплачені на користь керівника згідно з умовами колективного договору компанії, що діє на дату проведення виплат”, – йдеться в умовах контракту.
Крім того, главі НАК “Нафтогаз України” разом зі щорічною відпусткою один раз на рік виплачується матеріальна допомога на оздоровлення.
Коболєву за контрактом щороку надається 31-денна відпустка. Тобто з 12 місяців у році він може працювати тільки 11 місяців.