Загострюється конфлікт українського президента Володимира Зеленського з олігархом Ігорем Коломойським. Про це заявив у своєму блозі на порталі “Коментарі” політолог, експерт, журналіст Кирило Сазонов.
Повідомляється, що президент влаштував закриту зустріч із рядом депутатів від “Слуги народу”. Витоки в ЗМІ були, але всі подробиці залишилися за зачиненими дверима. Це говорить про те, вважає політолог, що зустріч була продуктивною. “Дуже показово, кого саме з фракції запросили на розмову, — заявив Сазонов. — Отже, на зустріч запрошені були не просто випадкові депутати, а так звана “група Коломойського”.
Саме вони останнім часом відмовляються голосувати за “лінію партії” і дві невдалі спроби призначити віце-прем’єром Юрія Вітренка просто найпомітніший приклад”. Експерт пише, що причини демаршу “групи Коломойського” лежать на поверхні та справа зовсім не у виключенні Олександра Дубинського.
Сазонов впевнений, що Дубинський не так потрібен олігархові, щоб воювати за нього з президентом. Зокрема, не влаштувати Коломойського могло призначення Валентина Резніченка главою Дніпропетровської області. “Що показово в самому факті зустрічі Зеленського з групою Коломойського і примусі нардепів до правильного голосування?
Те, що весь цей конфлікт можна було закрити без масовки й умовлянь. Зеленському досить було поговорити з Коломойським і, в разі позитивного рішення, олігарх моментально привів би свою групу до покірності. Тож у нас два варіанти. Або Зеленський не хоче шукати компромісу з Коломойським, або зустріч вже була, і домовитися не вийшло”, — йдеться в блозі.
Сазонов впевнений, що все вказує на факт конфлікту між Зеленським і Коломойським. Експерт прогнозує розвиток цього конфлікту. Проблема в тому, зазначає він, що у президента мало шансів отримати підтримку нардепів. В результаті, вважає Сазонов, залишається пряма загроза розпуску Верховної Ради. В такому випадку президентська фракція помітно зменшиться, а в коаліцію доведеться брати інші політсили, прогнозує експерт.
“Важливим є те, що при такому сценарії групі Коломойського взагалі не нічого світить. У список “СН” їх не візьмуть, партія “За Майбутнє” не гумова, та й немає там весільних фотографів, — пише політолог. — Соціальний ліфт спрацював один раз, більше такого не буде. І вибір між зберегти вірність Коломойському або зберегти мандат нардепа не такий вже простий. Особливо, якщо президент зуміє переконати їх, що налаштований рішуче і піде на розпуск”.
На його думку, санкції проти Медведчука і припинення трансляції його телеканалів виборцям сподобалися, а далі Зеленський може ризикнути переформатувати політичний ландшафт у парламенті.
Відзначимо, що після того, як у США наклали санкції на нардепа від “Слуги народу” Олександра Дубінського, його виключили з фракції. Однак в інтерв’ю у програмі “Перехресний допит” нардепка від “Слуги народу” Євгенія Кравчук запевнила, що санкції США не є юридичною підставою для виключення із фракції. Нардепи нібито побачили проблему Дубінського в іншому.
Вона повідомила, що його виключили з партії за некомандну роботу.
“Треба визнати, що таку свою позицію Олександр Дубінський і раніше висловлював – була доволі неприємна критика у бік свої колег, команди та уряду”, – запевнила Кравчук.
За її словами, для багатьох нардепів у фракції саме поведінка Дубінського була аргументом, щоб підписатись за виключення. Мовиться про його дії після введення санкцій США. Зокрема, й те, що він відмовився виходити з фракції самостійно.