Ексзаступник начальника Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко оцінив шанси звільнення окупованого Донецька.

На його думку, в перспективі ворог може втекти з міста так само, як це було в Херсоні.

“Не стоїть завдання атакувати Донецьку область в лоб. Сили оборони України поводяться дуже професійно та проводять так звані асиметричні дії ( … ) було б раціональніше завдати удар із Запорізького напрямку на Мелітополь, Маріуполь, Бердянськ, а також з півночі, з Луганського напрямку – звільнити Сватове і просуватися вперед”, – сказав Романенко в інтерв’ю виданню Obozrevatel.

“Може, до Донецька ми доберемося пізніше, але завдяки таким діям противник буде змушений сам виходити з міста, як вийшов з Херсона, тому що буде побоюватися оточення, розчленування, знищення живої сили та озброєння противника”, – сказав він.

Романенко додав, що найближчим стане зрозуміло, які напрямки після Херсонського стануть головними. При цьому малоймовірно, що Сили оборони форсуватимуть Дніпро на Херсонському напрямку.

“Ще одна-дві перемоги оперативного рівня, як на Харківському та Херсонському напрямках, і ми зможемо досягти серйозної перемоги стратегічного рівня, наприклад, зі звільнення півдня чи сходу країни. Тепер навіть логістичні шляхи до Криму опинилися під нашим вогневим впливом. Є низка позитивних моментів, які можна буде використовувати для подальшого успішного проведення нашої операції зі звільнення окупованої частини України”, – резюмував генерал.