Частина українців, яка не отримала осучаснені пенсії в жовтні, зможе отримати їх в листопаді, включаючи доплату за жовтень. А з грудня, коли останній раз в цьому році підвищаться соцстандарти, стануть більше платити інвалідам. Після перерахунку трудові пенсії в середньому зросли на 560 грн, або до 2446 грн., передає Корупція.Інфо.
 

Пенсії

За словами заступника міністра соцполітики Миколи Шамбіра, з 11,7 млн пенсіонерів перераховані пенсії повинні отримати 10,2 млн осіб. У той же час, за його словами, в жовтні побачили добавку лише 6,9 млн – ті, у кого розмір доплати виявився більш 140 грн. Решті, у кого доплата менше цієї суми, в Мінсоцполітики обіцяють зробити перерахунок і виплатити надбавки за два місяці протягом листопада. Чому така градація одержувачів пенсії – в міністерстві не коментують.

Ще 1,5 млн пенсіонерів підвищення не отримають: це люди, що вийшли на пенсію в 2015-2017 роках. Але їм обіцяють проіндексувати пенсії в 2019-му з урахуванням інфляції. А ось у більшості "спецпенсіонерів" (держслужбовців, депутатів, помічників нардепів, журналістів, суддів, прокурорів, науковців), як роз'яснив глава Пенсфонда Олексій Зарудний, підвищення пенсій не буде.


"Пенсії по спецзакону не осучаснюються і перегляду не підлягають, це стосується тільки пенсій, призначених за загальним страховим законом", – уточнив Зарудний.

Популярне: Рюкзаки Авакова”: Суд прийняв рішення стосовно сина міністра МВС

У той же час Мінсоцполітики протягом листопада проведе перерахунок і спецпенсій. Якщо з'ясується, що трудова пенсія у таких людей після перерахунку буде більше, ніж спеціальна, їм автоматично призначать велику пенсію, але вже трудову. Це може торкнутися, наприклад, держслужбовців і журналістів держЗМІ в райцентрах, де зарплати були невисокими. Той, хто не згоден, може в індивідуальному порядку відмовитися від заміни пенсії. Але, за словами Шамбіра, це невигідно, так як спецпенсії індексуватися не будуть.


Пільги

А ось скасовувати пільги уряд не збирається. Вони, як і раніше, мають бути тільки у малозабезпечених, роз'яснив віце-прем'єр Павло Розенко.


"Ні від якої категорії людей, які мають право на заслужені пільги, ми не відмовимося, наприклад, це ліквідатори аварії на ЧАЕС, – говорить Розенко. – Але ми вже скасували пільги народним депутатам, держслужбовцям та іншим чиновникам різного рівня, в тому числі суддям, прокурорам".


Нагадаємо: головні пільги включали 50% оплати за "комуналку", безкоштовний проїзд, безкоштовний або зі знижками відпочинок. У той же час Розенко підтвердив, що залишиться "прибуткова ціна" за призначенням пільг за компослуги учасникам війни, дітям війни. Тим, у кого доходи більше, ніж 1,4 прожиткового мінімуму (в 2017 році це 2161 грн, в 2018 році – 2380 грн) на людину, пільга, як було введено з липня 2015 року, призначатися не буде. Але не будемо давати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Як і раніше у них залишиться право на безкоштовний проїзд в міському та приміському транспорті. Але обіцяють поступово до 2020 року замінити всі пільги грошима.


Підвищать соцпенсії

З грудня виростуть, за словами Розенка, і соцпенсії по інвалідності (держсоцдопомоги). Але це пов'язано не з пенсреформою, а з підвищенням соцстандартів. Інвалідам I групи, які не мають права на пенсію та які отримують держсоцдопомоги в розмірі прожмінімума для непрацездатних (з 1 грудня – 1373 грн), додадуть по 61 грн, інвалідам II групи (90% ПМ) – по 55 грн, інвалідам III групи (50% ПМ) – по 30,5 грн.