Командувач Військово-морськими силами Збройних сил України Ігорь Воронченко прибув до Вашингтона, де у нього заплановані зустрічі з представниками Міноборони США, зокрема, з головнокомандувачем ВМС США Джоном Річардсоном, стосовно агресії Російської Федерації проти групи кораблів ВМСУ біля Керченської протоки.

Про це повідомляє "Голос Америки".

Мова на переговорах піде про агресії Російської Федерації проти групи кораблів Військово-Морських сил України. Зокрема, президент США Дональд Трамп раніше заявляв, що хоче знати, чи попереджала Україна Росію перед тим, як рушила кораблі до Керченської протоки.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Крім інциденту, Україна і США обговорять двосторонню співпрацю у сфері безпеки та втілення нової стратегії ВМС України.

"Уряд США тісно працює із союзниками та партнерами у Європі та світі, щоб підтримати прагнення України до дипломатичного та мирного вирішення агресії Росії, включно із нещодавнім неспровокованим нападом на українські кораблі у Чорному морі.

Лідери Міноборони США підтвердять підтримку суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, які включають і територіальні води, та право українських кораблів користуватись міжнародними морськими шляхами. Як вказано у Кримській декларації уряду США, Сполучені Штати відкидають спробу анексію Криму Росією", – повідомили у прес-службі Міноборони США.

Нагадаємо, Конгрес Сполучених Штатів Америки прийняв одразу три важливих для України резолюції. У першій резолюції Голодомор 1932-33 років в Україні визнано геноцидом українського народу. Друга резолюція спрямована проти завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік – 2". Третя резолюція засуджує військову агресію, вчинену РФ проти Української держави у Керченській протоці.

Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій закликав закрити доступ до портів ЄС для російських суден, що прямуватимуть з Азовського моря.

Окрім того що президент України Петро Порошенко передав Дональду Туску списки осіб і кораблів РФ, причетних до акту агресії проти України.

Російські силовики захопили два малі артилерійські броньовані катери Бердянськ і Нікополь та рейдовий буксир Яни Капу і 24 військовослужбовців ВМС ЗС України 25 листопада в районі Керченської протоки під час їхнього переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. В результаті тарана прикордонного корабля РФ був пошкоджений буксир ВМС України, поранення отримали троє українських моряків.