Вугільна корупція Донеччини стала проблемою не лише для цієї області, а й для цілої України. "Чорне" та не тілки хабарництво в 2015 році.
1. Під Волновахою затримали 19 вагонів з вугіллям
У четвер, 15 січня, на залізничному контрольному пункті в місті Волноваха Донецької області було затримано 19 вагонів з вугіллям. Виявлене вугілля передали працівникам фіскальної.
Про це повідомила прес-служба Державної прикордонної служби України.
Крім того, в контрольному пункті «Курахове» прикордонники затримали дві вантажівки з вугіллям.
«Двоє українців, які слідували з Тореза, автомобілями «МАН» та «Вольво» перевозили майже 55 тонн вугілля. Вантажівки також передані працівникам фіскальної служби», – повідомили у ДПС.
Зазначимо, це вже не перший випадок незаконного вивозу вугілля.
2. На Донеччині засудили мера до 6 років через хабар у 110 тис. грн.
Красноармійський міськрайонний суд визнав винним міського голову міста Родинське Донецької області Валерія Джураєва в отриманні неправомірної вигоди та засуджено до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.
Державне обвинувачення повністю доведело провину державного службовця в отриманні неправомірної вигоди при укладанні договору оренди колишнього дитячого садочка.
Додатково: починаючи з березня 2013 року, посадовець, використовуючи своє службове становище, перешкоджав укладанню договору оренди колишнього дитячого садочка «Казка», який знаходився у комунальній власності міста.
За сприяння в укладенні договору чиновник вимагав 110 тис грн у приватного підприємця. Міський голова був затриманий під час отримання грошей у службовому кабінеті. За цим фактом було відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
3.На Донеччині студентам-пільговикам перераховували не всю стипендію
У державних вищих та професійно-технічних навчальних закладах області прокуратурою виявлені факти численного порушення прав дітей, які мають право на отримання пільг згідно з вимогами Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.
«Законодавством передбачено, що діти за рахунок коштів державного бюджету мають отримувати стипендії у розмірі прожиткового мінімуму. Однак, студентам нараховували стипендії на загальних умовах», – говориться в повідомленні.
У зв’язку з цим прокурор м. Дзержинська звернувся до суду з позовом в інтересах учнів Дзержинського музичного училища про перерахунок нарахованої стипендії.
Позовні вимоги прокурора судом задоволено повністю, учням виплачено майже 88 тис грн.
4. На Донеччині затримано слідчого-хабарника
На Донеччині затримано слідчого відділу Красноармійського МВ ГУМВС України в Донецькій області.
Про це повідомляє прес-служба прокурати Донецької області.
В ході досудового слідства встановлено, що правоохоронець незаконно вимагав та отримав від громадянки грошові кошти в сумі 10 тис грн за непритягнення до кримінальної відповідальності.
16 березня 2015 року міліціонера затримано під час отримання хабара, грошові кошти вилучено.
За цим фактом проводиться досудове розслідування з ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (одержання службовою особою неправомірної вигоди).
Санкція вказаної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
5. Виявили корупцію під час оформлення перепусток в зоні АТО. У полковника СБУ знайшли 120 тис
14 березня 2015 року Головна військова прокуратура за матеріалами Служби безпеки України розпочала кримінальне провадження за фактами вимагання та отримання окремими службовими особами правоохоронних органів неправомірної вигоди за оформлення перепусток на право переміщення через пункти контролю в’їзду-виїзду з тимчасово неконтрольованої території Донецької області.
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.
19 березня в результаті проведених слідчими Головної військової прокуратури та співробітниками СБУ заходів «на гарячому» після одержання неправомірної вигоди за оформлення чергової партії перепусток затримано керівника координаційної групи при одному з секторів Штабу антитерористичної операції полковника Служби безпеки України.
Під час слідчих дій у службовому кабінеті та за місцем тимчасового проживання затриманого, окрім предмету хабара, вилучено ще понад 120 тис грн.
Краматорським міським судом 21 березня 2015 року задоволено клопотання Управління нагляду за додержанням законів об’єднаними силами антитерористичної операції Головної військової прокуратури та обрано вказаному високопоставленому військовослужбовцю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Корупційна схема незаконного збагачення знищена, вживаються заходи для встановлення та притягнення до відповідальності інших її учасників.
6.У Слов’янську викрито міліціонера, який вимагав хабар від спекулянта
26 березня у місті Слов’янськ на отриманні неправомірної вигоди у розмірі 11 тис грн викрито співробітника обласного управління УМВС України в Донецькій області.
Як повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області, вказані кошти міліціонер вимагав і отримав від особи, що здійснює на території міста незаконні операції з обміну валюти.
Слідчим управлінням прокуратури Донецької області за матеріалами СБУ розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.
Встановлено, що протиправна діяльність представників міліції носила системний характер.
За даними слідства, правоохоронці намагалися налагодити отримання хабарів щомісячно з кожної особи, яка займається незаконним обміном валюти. За нескладання щодо останніх відповідних матеріалів про правопорушення міліціонери вимагали від кожного щомісячно сплачувати 1000 грн.
На даний час досудове розслідування триває. Вирішується питання щодо пред’явлення міліціонеру про підозру у скоєні правопорушення та обрання запобіжного заходу.
7. Через хабарі за перепустки в зону АТО відсторонили працівників СБУ та МВД
3-х співробітників СБУ й 4-х співробітників Міністерства внутрішніх справ відсторонили від посад через підозру в корупції при оформленні перепусток у зоні АТО.
Про це заявив голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко журналістам, повідомляють “Українські новини“.
“Арештовано одного полковника СБУ, відсторонено ще трьох, у Міністерстві внутрішніх справ чотирьох співробітників досить високого рівня відсторонено”, – повідомив він.
Голова СБУ зазначив, що робота з викриття корупціонерів у правоохоронних структурах триває.
Водночас Наливайченко переконаний, що для припинення цих злочинів необхідно встановити прозору й зрозумілу пропускну систему в зоні АТО.
Як відомо, 14 березня Головна військова прокуратура почала за матеріалами СБУ кримінальне провадження за фактами вимагання й отримання окремими посадовими особами правоохоронних органів неправомірної вигоди за оформлення перепусток на право переміщення через пункти контролю в’їзду-виїзду в зоні АТО.
Краматорський міський суд Донецької області 21 березня обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою для співробітника СБУ, підозрюваного в отриманні хабара за оформлення перепусток у зоні АТО.
8. В одного з керівників ДП «Красноармійськвугілля» вилучили ₴1,2 млн
Начальник ГУ МВС України в Донецькій області В’ячеслав Аброськін повідомив, що в четвер 2 квітня, в рамках кримінального провадження за ч.5 ст.191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, – ред.) співробітники УДСБЕЗ провели обшук місць проживання керівників ДП «Красноармійськвугілля».
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook у п’ятницю, 3 квітня.
За його словами в ході слідчих дій у одного з керівників держпідприємства вилучили майже ₴1,2 млн, АКМС та набої до нього, бухгалтерські документи, 19 різних печаток.
«Цей керівник був затриманий в порядку ст.208 КПК України (незаконне відкриття чи використання за межами України валютних рахунків, – ред.)», – написав він.
При цьому глава обласної міліції підкреслив, що правоохоронці мають достатню доказову базу злочинних дій, скоєних керівним складом цього підприємства.
«Державі завдано збитків у розмірі ₴52 млн. Цих грошей вистачило б на оплату праці шахтарів. І в кінці березня в Димитрові близько 500 працівників цього об’єднання точно не вийшли б на акцію протесту через борги по зарплаті», – наголосив начальник донецького МВС.
Джерело: Корупція.інфо