Революція та нестійка ситуація в країні мало що змінила у сучасному корупційному житті. Чимало українців вважають, що корупцію після Революції гідності не придушили, а навпаки розвинули. В наш час почалася боротьба за виживання. Боротьба за посади, за роботу, за навчання у вишах, за «місце під сонцем».
Хабарництво стало своєрідною традицією. Вирішення усіх проблем усувають «вічно зелені». Для нас вже стало звичною, навіть своєрідною «нормою життя», ця вічна проблема під назвою «корупція». Хто ж її розвиває, чиновники чи самі люди?
Хабарництво, як явище, перестає викликати обурення у громадськості. Знову усі ми закриваємо очі на корупцію в медичних та податкових службах, даємо хабара даівцям, аби ті не виписував нам штраф, домовляємося про вирішення важливих питань за гроші, самі кладемо у конверт гроші та несемо їх під ніс чиновникам, які і без нас мають де вкрасти.
Звичайно, важливою є законодавча база, яка повинна приглушувати корумпованість чиновництва, але в умовах сучасного життя фактичним підґрунтям для процвітання корупції відіграє так званий людський фактор. Ніхто не знімає відповідальності з високопосадовців, які крадуть у людей їхні землі та їхні кошти. Але через те, що нам у спадок залишився ще радянський менталітет, який передбачає, що за гроші можна зробити будь-що люди самі чинять неправомірні дії задля того, аби вижити у цьому світі. І ще дуже важливим фактором є бездіяльність усіх без виключення державних органів, які мали б боротися з корупцією. Більше того, часто саме ці структури і є джерелом корупції.
Корупція процвітає буйним цвітом, бо мораль в нашому суспільстві знищена та здеградована і перебуває на примітивному рівні. Є абсолютно нормальною свідомість того, що не даси хабара, то чогось не отримаєш. Ця думка побутує вже впродовж багатьох років. Хабарництво – це звичне явище, і ніхто не переймається питанням, наскільки це жахливо, мовляв, корупція є і треба з цим жити.
Але найбільшою бідою нашого суспільства є відсутність єдності у боротьбі з цих явищем. У кожному конкретному випадку людина намагається якось протидіяти корупції сама, а інші лише спостерігають. І так діється при тому, що закони в Україні одні з найкращих в Європі. Інша річ, що в теперішньому нашому суспільстві є нормою не дотримуватися законодавства. Після Революції гідності почала формуватися каста людей, які фактично почали протидіяти корупції в нашій державі. Цей процес почався і добрі результати обов’язково будуть. Але ж немає єдиної сили народу, яка припинить увесь цей безпорядок.
Якщо Вам набридло терпіти ці корупційні схеми, платити гроші на кожному кроці за вирішення будь-яких проблем, громадський проект «Поборемо корупцію разом» закликає Вас не залишатися осторонь боротьби. Одного разу ми вже згуртувалися та побороли великого «монстра», тепер потрібно побороти тих, хто залишилися безнаказаними.
Якщо Ви неодноразово стикалися з хабарництвом в межах нашого міста чи області, не бійтеся розповісти про це нам. Ми допоможемо Вам у вирішенні проблем, надавши юридичну консультацію та журналістську підтримку. Усі злодії мають сидіти у тюрмах, а корупція повинна бути придушена ще у її зародку.
Телефонуйте нам за номерами "гарячої" лінії:
+38 (098) 501-01-70;
+38 (068) 501-42-21;
Або ж розповідайте про хабарництво у розділі «Повідомте нас про корупцію», чи надсилайте свої повідомлення на електронну скриньку: «[email protected]».
Ми дбаємо про населення Львова, повідомте нас про корупцію і ми подолаємо її разом!
Наші сторінки у соціальних мережах:
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100006151009090
Вконтакте: http://vk.com/public75953875
Twitter: https://twitter.com/ZakonZahist