В результаті порушення логістики через Антонівський міст на Херсонщині війська РФ виявляться відрізаними від резервів, після чого угруповання окупантів стане “трофеєм” ЗСУ, заявив полковник СБУ, депутат Верховної Ради Роман Костенко.

“Зараз ми взяли ініціативу на деяких ділянках, особливо в артилерійському вогні, в свої руки. З деяких сірих зон і з передньої лінії ворог вже відвів свою техніку, і по них наносяться постійні артилерійські удари. Я це бачу сам з безпілотних літальних апаратів і з аерофотознімків супутникових”, – сказав він в інтерв’ю Сurrenttime.

Нардеп підкреслив, що в результаті вибуху складів з боєприпасами окупантів, інтенсивність вогню противника різко впала, ворогу стало набагато складніше підвозити боєприпаси.

“Ті боєприпаси, які були підвезені з самого початку війни, місяцями накопичувалися на лівій стороні Дніпра, вони в більшій своїй частині знищені, і тепер потрібно відновлювати логістику. Те, що було завезено за ці чотири місяці, потрібно знову відновлювати. Багато що з цього було нами знищено”, – пояснив він.

Разом з тим співрозмовник пояснив, що ЗСУ готуються до подальшого просування “крок за кроком”.

“Ми розуміємо, що потрібно закріпитися і вибити противника з цього боку, для того щоб далі розвивати наступ вже на лівій стороні Дніпра. У нас є кілька напрямків, де ми можемо наступати. Зараз російські війська дуже сильно залежать логістично від цих мостів”, – додав Костенко.

Варто зазначити, що окупанти опрацьовують організацію понтонної переправи в районі Херсона.

Вже обстежили кілька ділянок Дніпра. Про це повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський у Тelegram.

За його словами, окупанти не можуть підготувати план відновлення Антонівського мосту без відповідної документації. Загарбники почали шукати її в московських архівах.

“Але найголовніше, що вже до найідеологічніших орків дійшло, що вони перебувають на чужій землі, де їм геть не раді”, – повідомив він.

Тому те, що їх беруть в кільце розуміють і самі окупанти, однак їх можливі переправи накриються артилерією так само як і вже був накритий міст.

Додамо, що за останній час на Південному напрямку був знищений командний пункт окупантів РФ в Скадовську, а також бази РФ в Чорнобаївці, Новій Каховці, Бериславі, Лазурному і Чулаківці.

Як розповів Сurrenttime депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань, це можна назвати системним серйозним збільшенням військової активності у напрямку до Херсона і підготовкою до звільнення області від окупантів.

“Антонівський міст на сьогоднішній день вже недоступний для проїзду важкої техніки та проїзду фур. Вже вчора він був закритий для важких машин і важкої техніки – проїжджали тільки легкові автомобілі і невеликі пасажирські автобуси. А фактично вже добу окупанти не можуть перекидати важке озброєння і боєприпаси по Антонівському мосту”, – підкреслив він.

За його словами, у напрямку до Херсона в окупантів є ще кілька слабких місць: Журавлиная балка, міст через Інгулець, а також в Дар’ївці в передмісті Херсона.

“Тому є ще місця, пошкодивши які, фактично можна зупинити проїзд техніки ближче до Херсона, тим самим перешкодити поповненню і боєприпасів, і техніки, і живої сили якраз для забезпечення військових дій Російської Федерації”, – зазначив співрозмовник.

Разом з тим він не виключив, що ЗСУ останні два тижні проводять системну роботу до підготовки наступу.

“Спочатку знищувалися тилові склади, разом з цим знищуються польові склади, які ми бачимо. З офіційної інформації: вони знищуються авіаударами, тільки за останню добу було нанесено 10 авіаударів, три вертолітних і сім – з літаків. І, відповідно, плюс Антонівський міст, який перекриває поставки – це і є вже майже фінальна стадія підготовки до піхотного контрнаступу”, – додав Хлань.