Росіяни можуть піти в атаку з півночі з боку Лиману та Слов’янська.
Росія намагається влаштувати оточення Сил оборони України на деяких ділянках фронту.
Про це розповів майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман в інтерв’ю “Обозревателю”.
На жаль, Росія накопичила великі сили. Це переважно піхота, бо важкої техніки в них немає. Вона намагається просуватися вперед, використовуючи саме піхоту без належної підтримки танками та іншою броньованою технікою. В них також відчувається певний голод снарядів для гармат.
Тому Путіну вкрай необхідно зробити паузу, щоб накопичити сили. У Росії виробляють снаряди, танки. На сьогодні вони можуть виробляти приблизно один танк на день, але це менше, ніж вони втрачають у боях з українською армією. Тому пауза дуже потрібна.
Тим більше, що в Росії зрозуміли: та тактика, яку вони використовували – застосування видів озброєння, які використовувалися ще за часів холодної війни, – вже не працює. Тому що сьогоднішня війна – це війна із застосуванням дронів, війна технологічна, війна розуму, якщо можна так сказати, а не війна кількості тих самих танків.
Путіну треба привести до ладу свої збройні сили, доукомплектувати та озброїти їх важкою технікою.
Що окупаційні війська намагаються зробити зараз? Вони намагаються просуватися вздовж дуги між Кремінною, Лиманом і Вугледаром. Вони хочуть пробитися через Бахмут до Часового Яру чи навіть до Костянтинівки, потім спільно від Вугледара просунутися на північ, а після цього атакувати українські позиції з боку Гуляйполя, щоб вийти на південь Запорізької області. Водночас буде спроба атакувати з півночі, з боку Лимана та Слов’янська. Тако вони хочуть прокласти “сухопутний коридор” між Росією та півостровом Крим, зробити цю смугу більш широкою.
Якщо вони проривають нашу оборону в Бахмуті, вони зможуть із півночі рухатись у бік Бахмута, а з півдня, з Гуляйполя та Вугледара рухатись далі. Тобто зробити два потужних оточення наших військ. Ці плани не є таємницею, ворог сам про це говорив.
Але якщо реалізувати ці плани не вдасться, вони не відмовляться від них. Їм просто буде потрібна пауза, щоб накопичити сили і знову спробувати це робити.
Що може зробити українська армія, щоб цього уникнути? По-перше, нам треба зупинити ворога на цих трьох головних напрямках атаки, очікувати остаточного поповнення наших Збройних сил снарядами, про що каже пан Резніков. Він просив 250 тис. снарядів, але це на два тижні нормальних обстрілів. Тому міністр просив збільшити цю кількість щонайменше втричі. Тоді це дасть нам змогу нормально атакувати. По-друге, важка техніка, яку ми очікуємо, і все решта, що потрібно. Це і набої до гармат, і броньовані машини, і засоби ППО.
Нам затяжна війна точно не потрібна. Вона потрібна Путіну. Чи вдасться нам цього уникнути? Поки що треба тримати оборону і готуватись до наших контрнаступальних дій. Все залежатиме від того, наскільки ми зможемо підготувати сили.
Офіційно було повідомлено про те, що наразі під прапором Міністерства внутрішніх справ проходять підготовку щонайменше вісім бригад. Є інформація про те, що доукомплектовуються і доповнюються певні підрозділи, наші військові проходять навчання за кордоном – це майже 10 тис. військовослужбовців. Загалом, як сказав Жозеп Боррель, цифра навчених і відповідним чином озброєних українських воїнів може сягнути до 30 тис.
Якщо ми зможемо витримати оборону – сподіваюсь, що зможемо – і підготуватися на квітень-травень, то після нашого контрудару про жодну довготривалу війну вже не йтиметься. Бо цього року ми плануємо звільнити Крим. Після того, як Крим повернеться до складу України, думаю, всередині РФ розпочнуться такі процеси, що Путін може не втриматись на своїй посаді.