У зв’язку з очікуваним прибуттям великої партії винищувачів F-16, Україна імовірно почала термінову програму для підготовки своїх пілотів, паралельно з закордонною. ЗСУ планують до кінця року підготувати значну кількість пілотів, здатних ефективно виконувати бойові місії на F-16, забезпечуючи таким чином значне підсилення своїх повітряних сил для того, щоб знищувати авіацію ворога та звільняти території.
Про це, на думку експертів, свідчить той факт, що Україна отримала від Чехії перший тренажер літака F-16, призначений для тактичної авіаційної бригади. Це оголосили представники Повітряних Сил ЗСУ.
Тренажер, розроблений чеською компанією VRGINNERS, включає реальну кабіну літака F-16, що дозволяє пілотам навчатися в умовах, максимально наближених до реальних.
«Це не просто симулятор, це повноцінний авіаційний тренажер, який дозволяє пілотам чітко відчувати розташування органів управління і побачити, що вони бачили б у полеті», — зазначив Олександр Дьяков, представник Командування підготовки Повітряних сил ЗСУ.
Роман Балаз, представник чеської компанії, повідомив, що чеські фахівці вже навчили першу групу українських спеціалістів управлінню тренажером, і тепер ці спеціалісти будуть проводити навчання українських пілотів.
«Очікуємо, що скоро наші пілоти зможуть використовувати навички, здобуті на тренажері, у реальних бойових умовах проти окупантів. Ми активно працюємо над тим, щоб збільшити кількість тренажерів», — додав Дяков.
Військовий аналітик Олег Володимирович Жданов коментує, що це є позитивним сигналом про те, що Україна серйозно готується до можливого впровадження бойових літаків F-16.
«Це дуже хороший сигнал. Це говорить про те, що обладнання йде в Україну. Якщо нам сказали, що модуль тренажера надійшов до України, повірте мені, там на цьому модулі вже літають пілоти», — запевнив Жданов.
Очікується, що надалі Україна отримає більше таких тренажерів, що стане важливим елементом у підготовці українських льотчиків до виконання бойових завдань на нових літаках.
«Тут можна зробити два висновки. Перше, що ф 16 вже дуже близько. Вони ось-ось повинні зайти в Україну. І друге, що ми починаємо масову підготовку пілотів, це говорить про те, що літаків може бути багато», — зазначив військовий експерт.
Жданов розповів, що підготовка також включає модулі для вивчення англійської мови, оскільки вся термінологія управління літаком F-16 викладена англійською.
«Очевидно, що у нас теж не сиділи склавши руки. У нас теж були свої групи підготовки пілотів з вивчення англійської мови, тому що там вся термінологія англійською. Це перший етап, а наступний це тренажери. Потім йдуть польоти на навчальних літаках, і зрештою польоти на самому F-16».