Останнім часом почастішали випадки знищення об’єктів військової та паливної інфраструктури РФ. Такі випадки зафіксовано не лише на території РФ, а й на окупованих територіях України.

Збройні сили України нанесли удар по тепловій електростанції біля Донецька. Це критично важливий військовий об’єкт для окупантів, і його втрата може стати джерелом значних проблем для них.

Полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан у щоденному огляді бойових дій наукраїнському каналі розповів, що по цьому об’єкту треба було завдати удар значно раніше. Частина окупованої Донеччини досі без світла.

Світан зазначив, що ЗСУ завдали удар по Старобешівській ТЕС. Це абсолютно легальна військова ціль, бо до неї під’єднано дуже багато військових об’єктів на Донбасі. Дуже добре, що ЗСУ почали бити по таких цілях, але було б краще якби це було раніше.

Неподалік Старобешівської ТЕС є також Зуєвська ТЕС. Ці об’єкти можуть вивести з ладу кілька снарядів. Зупинка їхньої роботи принесе окупантам дуже багато неприємностей. Адже майже всі військові об’єкти на окупованому Сході приєднані до цих станцій.

Нагадаємо, раніше також повідомляли, що в Криму також лунали вибухи біля ТЕЦ.

Зауважимо, українські сили здатні досягати будь-якої точки тимчасово окупованого Криму для ураження противника. Півострів перебуває під прицілом ЗСУ

Про це розповів майор запасу НГУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман в ефірі українського телеканалу.

«Крим знаходиться, якщо не під вогневим контролем, то щонайменше під прицілом ЗСУ. Українські сили здатні вражати будь-яку точку на території тимчасово окупованого Криму нашими засобами враження», — повідомив майор запасу НГУ.

За словами військового аналітика, це можуть бути надводні човни, крилаті ракети, безпілотні літальні апарати чи диверсійні групи. Тобто ворогу спокою в Криму вже немає.

Удари по військових об’єктах російських окупантів у Криму спрямовані на зменшення боєздатності російських окупаційних угрупувань, які ведуть оборонну війну.

На цьому наголосив в ефірі національного телемарафону радник голови Офісу президента Михайло Подоляк. 

Він зауважив, що тактичні завдання Сили оборони України вирішують по лінії фронту — з просуванням у межах наступальних операцій на Запорізькому, Донецькому та Південному напрямках. Однак, за його словами, стратегічним завданням є перерізати ключовий напрямок забезпечення російського окупаційного угруповання. 

“Тобто перерізати Керченську протоку, взяти її під вогневий контроль, знищити величезну складську інфраструктуру. Чому вони створили там таку мережу, тому що в них немає залізничного, наприклад, сполучення через Мелітополь, Бердянськ і так далі до Ростовської області. 80% забезпечення йде саме через Крим і там знаходиться величезна інфраструктура складських спроможностей Російської Федерації”, — пояснив Подоляк.

Радник голови ОП наголосив, що удари по Криму — це не просто знищення низки офіцерів окупантів чи “якогось там штабу”. 

Тут набагато більш важливе, що Крим поступово береться під ключовий вогневий контроль з боку України. Вони сьогодні живуть там так само під очікуванням атак, вони живуть під сиренами вже постійно, вони розуміють, що Крим це є територією величезної небезпеки. Повітряний простір вже не так потужно контролюється… Крим – це сьогодні стратегічне завдання, це ключ до суттєвого зменшення боєздатності російських окупаційних угрупувань, які ведуть оборонну війну», — резюмував Михайло Подоляк.