На лівому березі Херсонщини досі перебуває ворог, звідти намагається обстрілювати правобережжя. Однак останнім часом рухи росіян стали активнішими.
Це 24 Каналу повідомив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань. Він розповів, що терористи на тимчасово окупованій території Херсонської області переміщують техніку та штаби в надії врятуватися від чергової “бавовни”.
За словами депутата, у Скадовському районі Херсонщини, де раніше була сконцентрована військова техніка, нещодавно українські сили оборони потужно знищили угруповання ворога.
Єдине місце окупантів, де вони розташовують свої склади – це ближче до Генічеська, ближче до адміністративної межі з Кримом,– додав мовець.
Хлань розповів, що росіяни вночі певну частину техніки підтягують до узбережжя Дніпра, але намагаються ховати її в посадках, маскують та вривають.
Також терористи намагаються не скупчуватися в одному місці, постійно розосереджуються. Однак допомагає це їм мало, адже нещодавно в Олешках було знищено арту, що постійно обстрілювала місто Херсон і правобережну частину Херсонщини.
Якщо говорити про обстріли Берислава та Козацького, саме в Новій Каховці окупанти намагаються в промислових частинах розташовувати свою артилерію, але там ми бачимо періодичне зміщення угруповань ворога,– зауважив Хлань.
Тим часом, американські аналітики припускають, що ЗСУ могли зайти на лівий берег Херсона. Проте, в ОК “Південь” повідомляють, що йде зачистка в контрбатарейному режимі. Вона може здійснюватися силами військової розвідки і тому це сприймається як захід частин та перехід на лівий берег.
Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповів військовий експерт Роман Світан. Він пояснив деталі контрбатарейної боротьби і як вона проводиться.
Зачистка в контрбатарейній боротьбі – стандартна робота військової розвідки, відзначив військовий експерт. Вона заходить на 15 – 30 кілометрів і коригує вогонь батареї – одне з головних завдань. Також це може бути дорозвідка, підготовка плацдармів.
“Вони працюють тихо, швидко, непомітно. Наша розвідка заходить, коли розпочалася “зеленка”. Це по всій лінії фронту від Кінбурнської коси до Куп’янська”, – відзначив він.
Також зазначимо, що рух на південь від Херсону дійсно виглядає дуже перспективно як головний напрям довгоочікуваного українського контрнаступу. Звідси до адмінмежі з Кримом приблизно 90 км. Перерізання російських логістичних зв’язків біля окупованого півострова суттєво допомогло б Україні знизити атакувальний потенціал противника як на півдні, так і на сході, пише ВВС.
Однак на заваді можуть стати особливості місцевості на лівобережжі Херсонщини.
Військовий історик і аналітик Михайло Жирохов звертає увагу, що певні розвідувальні підрозділи українських військ вже раніше здійснювали рейди на лівий берег Херсонщини.
Але там вони виконували тимчасові завдання, насамперед розвідувального і диверсійного характеру. Тобто вони не мали задачі закріпитись і утримувати території між Херсоном і Олешками.
“Розумієте, ці території – це дачі. А вони мають таку особливість, що утримувати їх дуже і дуже важко”, – зазначив експерт в розмові з ВВС.
Саме тому він має великі сумніви, що оприлюднена ISW інформація про “український плацдарм” на лівобережжі відповідає дійсності.
Слід також зазначити, що територія між Херсоном і Олешками – це фактично низка великих і малих островів, заплав та інших болотяних і водних перешкод. А далі на південь починається степова і пустельна зона.
Пересуватись таким рельєфом при наявності в противника суттєвої переваги в повітрі дуже важко.
“Якщо робити плацдарм, то він має бути придатним для використання танків. Одна справа перекинути через Дніпро 200-300 людей на надувних човнах, а інша справа – 20-30 танків плюс боєприпаси до них. Це має бути дуже потужна військова операція із залученням інженерних частин і наведенням понтонів”.
Офіцер ЗСУ, що долучений до операцій на Херсонському напрямку, каже, що говорити про плацдарм тут дійсно зарано.
У будь-якому разі, перед початком контрнаступу не можна виключати проведення відволікаючих маневрів з боку ЗСУ.