Починаючи з моменту окупації Криму у лютому 2014 року, йде систематичне витискання кримських татар з півострову. Цей процес має різні форми – когось залякують, когось арештовують, а хтось просто зникає. Однак випадок Ільмі Умерова – це нова якість репресій, переконаний міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Про це він написав у своєму блозі для видання "Новое время", передає Корупція.Інфо.

"Примусове переведення до психіатричного стаціонару було розповсюдженим методом покарання дисидентів у СРСР. Десятки і сотні достойних людей пережили ці знущання, багато з них не вижили", – нагадав він.

Сьогодні Крим фактично повертається у гірший Радянський Союз. Не лише той брежневський, де кидали людей до психлікарень, а ще й той, де окуповувалися чужі території – гібридний сталінізм-брежневізм,
– додав Клімкін.

За його словами, Київ підніме питання Ільмі Умерова на всіх міжнародних майданчиках, зокрема на неформальній зустрічі ОБСЄ і Генеральній Асамблеї ООН вже у вересні.

Ільмі Умерова, як і весь кримськотатарський народ, не зламати. Але наше спільне завдання у тому, щоб не лише підтримати кримських патріотів, але й через цей спротив в результаті зламати окупанта,
– наголосив міністр.