У Європейській комісії очікують подальших кроків очільника держави у напрямі боротьби з олігархами, а також вітають відповідне рішення президента України Володимира Зеленського.

Такий коментар, щодо ухвалення Верховною Радою закону про деолігархізацію, дали в Європейській комісії  агентству “Інтерфакс-Україна” в п’ятницю.

“Ми вітаємо рішучість президента Зеленського, спрямовану на вирішення глибоко вкоріненого впливу корисливих олігархічних інтересів на політичне та економічне життя України”, – заявили в ЄК.

У Брюсселі відзначили ухвалення 23 вересня українським парламентом у другому читанні законопроекту.

“Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”. “Це крок уперед. Ми очікуємо, що закон виконуватиметься повністю, рішуче і юридично обґрунтованим чином. Ми вважаємо, що, крім реалізації ухваленого закону, потрібні додаткові кроки, зокрема для закриття інституційних прогалин в Україні і для досягнення бажаного ефекту деолігархізації”, – окреслили очікування в Єврокомісії.

Було наголошено, що Україна “доклала багато зусиль, щоб закрити простір для корупції, зокрема за допомогою очищення банківського сектору й забезпечення прозорості державних закупівель”.

“Ми закликаємо продовжувати ці зусилля в інших секторах, уражених корупцією”, – додали в ЄК.

В Єврокомісії переконані, що “в центрі боротьби за зміцнення верховенства права, зміцнення довіри українських громадян до державних установ і, що важливо, розкриття економічного потенціалу України на благо всього народу країни має стояти зміцнення запланованих і наявних інституцій, як-от органів, що відповідають за верховенство права, включно із судовою системою, Антимонопольного комітету, як і суспільного мовлення та незалежного регулятора преси”.

Своєю чергою депутат від “слуг” Олександр Качура коментує на своїй сторінці в Телеграмі цю ситуацію так:

Всі ви могли спостерігати за тим, як наша політична опозиція, яка позиціює себе “проєвропейською”, демонстративно не голосувала за даний законопроєкт. Вони називали його неправильним, таким, що порушує європейські стандарти права. Що ж вони скажуть тепер? Адже ці слова представників Єврокомісії звучать як вирок щирості їх позиції. Тут вже, як то кажуть, доведеться “або хрестик зняти, або … самі знаєте”.