Військовий із 110-ї окремої механізованої бригади, Віктор Біляк, повідомив, що ситуація в Авдіївці на даний момент настільки критична, що українські війська чекають на повну евакуацію з міста. Однак командування затягує цей процес. Під час відступу з позицій у районі «Зеніт» вже стало відомо про велику кількість загиблих серед українських бійців.

«Легендарний укріпрайон, ВЧ «Зеніт». В попередньому дописі я писав, в яких умовах нам доводилося нести службу. І отож, це все дійшло до критичної точки. Збереження особового складу, вивіз зброї та обладнання, грамотне мінування та спалення тих залишків, які ми називали позиціями. Гарно було б, але ні. Як і в політиці, ніхто не любить не популярних рішень. Вивід особового складу — ні, інше діло — героїчна оборона. За це можна і підвищення отримати», — йдеться в дописі Біляка в Instagram.

Військовий розповів, що українські бійці здійснили дві спроби виходу з позицій у районі «Зеніт». У першу ніч, 14 лютого, перша десятка захисників вирішила вийти з цього місця. Їм довелося вступити у стрілецький бій з ворогом, артилерія вже була готова до використання.

«Тільки троє поранених добралося назад. І якщо двоє добралося по темноті, то евакуація останнього відбулася вже зранку. І я та ще троє добровольців його несли. А день — це не той час для переміщень, так ще й таких важких. І як закономірний результат. З одного пораненого стало нас ще 4. І це мені ще дуже пощастило, що не втратив рухливість, а лишень отримав посмішку Джокера», — повідомив Біляк.

За його словами, бійцям пообіцяли, що по поранених приїде евакуаційна техніка, яка так і не з’явилася.

Наступного дня за словами військовослужбовця, формувались нові групи військових для виходу з району «Зеніт». Вирушали групи одна за одною. На вулиці була нульова видимість.

«Це було просто виживання. Кілометр по полю. Та купка котиків сліпих, керованих дроном. Ворожа артилерія. Дорога в Авдіївку всіяна нашими трупами», — зазначив боєць.

Він повідомив, що не залишився чекати на евакуацію, а очолив групу та вирушив в невідомість.

«Накрили. Втратив групу. Але в кінцевому результаті, добрався до точки. І як перші групи повмирали, стикаючись з ворогом, наступних повели вже трохи в обхід. Це і дозволило тим, кому повезло, вийти», — йдеться в дописі Біляка.

Біляк зазначив, що після всіх жахів, перебуваючи у виснаженому стані, поранені та з мінімальною кількістю речей українські військові готові на відхід з Авдіївки.

«Командування далі тягне. Та навіть готове привезти БК та припаси, та залишити нас помирати. 110 ОМБР 1 батальйон, 2 рота. Help!», — написав захисник.

Пізніше він повідомив, що командування таки привезло бійцям провізію та боєкомплекти. Українські сили продовжують залишатися в Авдіївці.

Зауважимо, Авдіївка для Росії стратегічно важливіша, ніж Бахмут. Витіснення українців з цих місць «може підняти настрій» росіянам напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення, пише WP.

«Все зводиться до матеріально-технічного забезпечення», — каже Сергій, командир піхотного взводу 53-ї бригади ЗСУ, яка воює в цьому районі. «Дороги, розв’язки, все: на вулицях Авдіївки зав’язано багато логістики».

У травні Росія захопила Бахмут. Україна заявляла, що продовження оборони Бахмута коштувало Росії десятків тисяч втрат. Але битва також виснажила сили ЗСУ.

Зараз, коли повний відступ з Авдіївки здається ймовірним, Україна кинула в бій нові сили з десантно-штурмових бригад, щоб відбити російські атаки і продовжити оборону.

Авдіївка потенційно є першим критичним випробуванням для нового головнокомандувача Олександра Сирського, який має вирішити, чи і коли визнавати поразку та відступати.