Кабінет Міністрів найближчим часом має намір прийняти нову редакцію статуту НАК “Нафтогаз України”. Нова редакція статуту компанії передбачає посилення повноважень наглядової ради компанії.
Про це повідомляє телеграм-канал “Легітимний”.
Після того як Кабінет Міністрів прийме новий документ, без узгодження з наглядовою радою буде неможливо приймати будь-які рішення.
Кабмін хоче відновити кругову поруку в “Нафтогазі”
Андрій Коболєв увігнав «Нафтогаз» в борги на 75 мільярдів і тепер поспішає проштовхнути через Кабмін оновлений Статут НАКу, в якому у Кабміну не буде навіть найменшої можливості поставити питання про звільнення верхівки компанії, включаючи самого Коболєва.
Згідно з новою редакцією статуту «Нафтогазу», яка сьогодні з’явилася в ЗМІ, Наглядова рада компанії знову наділяється виключними правами щодо призначення / звільнення членів і голови правління. І все б нічого, от тільки Наглядова рада НАК з незалежного органу давно перетворився в «клуб друзів Коболєва» під керівництвом англійської пенсіонерки Клер Споттісвуд і Юлії Ковалів.
Це порочне коло в «Нафтогазі» свого часу спробував розірвати Гройсман. Весною 2019 року уряд вніс зміни до Статуту компанії, і Кабмін отримав право призначати правління і його голову без узгодження з наглядовою радою.
Цей унікальний інструмент контролю над НАКом і сп’янілі від власної волі Коболєва дістався в спадок урядам Гончарука і Шмигаля, але головне – і самому Зеленському. Незважаючи на відчайдушні спроби юристів Коболєва збити постанову КМУ №226 в судах, вона встояла в Верховному суді.
Якщо найближчим часом оновлений статут «Нафтогазу» буде прийнятий в тому вигляді, в якому він вже пройшов попередні узгодження, Україна знову втратить свій суверенітет над державною нафтогазовою монополією. А Коболєв, увігнав компанію в збитки, продовжить працювати без будь-якої оглядки на уряд і президента.
У березні 2020 року контракт з Коболєва продовжили ще на 4 роки, а умова стосовно зміни статуту НАК було внесено в меморандум співпраці МВФ.
У будь-якій цивілізованій країні за формування колосальних збитків, провал усіх планів розвитку держкомпанії, за виписування собі космічних премій і зарплат, на тлі зростання тарифів для населення, уряд давно відправило б таке правління у відставку. Але в Україні цих керівників хочуть ще і заохотити недоторканністю.