Рада національної безпеки і оборони не буде переглядати торгівельні обмеження щодо окупованої частини Донбасу, поки розташовані там активи не будуть повернуті в українське правове поле.

Таку заяву зробив представник України в Тристоронній контактній групі, другий президент України Леонід Кучма за підсумками роботи ТКГ 19 червня, пише його прес-секретар Дарка Оліфер.

Вся наша робота має бути дорогою з двостороннім рухом, всі процеси повинні відбуватися виключно на засадах обопільності. Тільки після повернення українських активів в українське правове поле може йтися про перегляд рішення РНБО щодо впровадження торгівельних обмежень по відношенню до ОРДЛО,– зазначив Кучма.

За його словами, для прогресу у роботі ТКГ потрібна політична воля лідерів країн Нормандської четвірки. Їхня зустріч могла б стати імпульсом для реалізації мінських угод.

Окрім того, Кучма переконаний, що запровадження режиму тиші на Донбасі могло б покращити безпекову ситуацію в регіоні, зокрема, для мирних мешканців, які живуть по обидві сторони лінії зіткнення. Однак загострення, яке спостерігалося впродовж останніх днів, стоїть на заваді цій мирній ініціативі.

Наразі безпекова підгрупа має опрацювати підготовку до так званого "хлібного перемир'я". Для цього СММ ОБСЄ повинна мати надійний та безпечний доступ по всій території України згідно її мандату.

Окрім цього варто додати, що 18 червня Володимир Зеленський на зустрічах з президентом Франції Макроном і канцлером ФРН Меркель закликав провести зустріч в "нормандському форматі". Попередньо радники лідерів "нормандської четвірки" можуть зустрітися 12 липня.

"З приводу повернення до нормандського формату … Ми обговорювали дати … Говорилося про те, щоб проводити переговори після парламентських виборів в Україні. Я хочу, щоб ця зустріч відбулася терміново, тому перша робоча зустріч в нормандському форматі запланована вже в липні. Віримо в перемогу і завершення війни ", – заявив Зеленський.

У свою чергу канцлер Німеччини Ангела Меркель зазначила, що зустріч радників в "нормандському форматі" відбудеться 12 липня.

"Ми проведемо зустріч радників і далі подивимося, як діяти далі. Німеччина в будь-якому випадку готова тут докласти всі свої сили. Я рада, що тристороння контактна група в рамках" мінського процесу "зараз знову працює більш рішуче", – додала вона.