У суботу, 11 вересня, в селі Погреби на Київщині знайшли мертвим суддю Печерського районного суду столиці Віталія Писанця. Того вечора чоловік відпочивав у будинку знайомого, де за розпиттям спиртного трапився конфлікт.

53-річний чиновник нібито впав і помер, деталі його смерті з’ясовують правоохоронці. Про це повідомляє OBOZREVATEL, посилаючись на власні джерела.

Інформація про подію до поліції надійшла близько 23:00. Писанця виявили без свідомості у будинку по вулиці Центральній, 6 у Погребах Броварського району. Він належить військовому пенсіонеру у відставці Онопенку П., котрий має недійсне посвідчення адвоката.

Зазначається, що у компанії того вечора також відпочивав слідчий Соломянського РУП ГУНП в м. Києві Хоменко Є. Чоловіки розпивали спиртні напої, згодом між ним і суддею виник раптовий конфлікт під час якого останній наніс тілесні ушкодження Хоменку.

Підкреслюється, нібито після цього Писанець перечепився через вазу й впав на підлогу. Товариші надавали йому допомогу, але врятувати не змогли. Зрозумівши, що той помер, вони викликали швидку допомогу.

За даними правоохоронців, тіло судді виявили у вітальні будинку в положенні на животі. На ньому також були помітні видимі сліди бурого кольору на обличчі в області носа й на футболці чоловіка.

Як відомо, Писанець займався розглядом «справи Шеремета», зокрема регулярно продовжував терміни тримання під вартою Андрію Антоненку та Юлії Кузьменко. За даними провідних ЗМІ, саме вбивство відомого журналіста стало однією з причин звільнення колишнього міністра МВС Арсена Авакова, а сам суддя заробив собі ненайкращу репутацію після ухвалення подібних справ.

В тому числі саме Віталій Писанець на противагу арештам громадських активістів приймав рішення про розморожування активів ексрегіоналів, таких як Віталій Захарченко та Сергій Арбузов.

Як було відомо раніше, адвокати активістів Антоненко та Кузьменко не раз заявляли про відвід судді Віталія Писанця. Але той непохитно залишався на своїх позиціях і безперестанку ухвалював продовження арешту обом особам.

На той момент ще чинний міністр МВС Арсен Аваков заявляв про те, що процедура суду полягає в тому, що обвинувачуваних у справі вбивства журналіста Павла Шеремета можуть як ув’язнити, так і виправдати, але його думка про справу не змінилася від часу вручення обвинувачення.

У міністра запитали, чи знайде він слова до Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь, якщо їх звільнить суд.

“А це змагальна процедура (суд – ред.). Що тут такого, якщо їх (обвинувачених – ред.) звільнять… Національна поліція разом із прокуратурою підготувала обвинувачення. На це обвинувачення треба відповісти. Далі буде рішення суду. Суд має винести вердикт винні чи ні. Невинні – значить помилилося обвинувачення. Є процедура відповідних санкцій.

Якщо винні – вони мають понести покарання. Але я менше всього хочу, щоб це було рішення (суду – ред.), що ігнорує факти, доцільність політична чи ще якась.

Хочете мою думку? Міністр не має це коментувати поки йде процес. Моя думка мало змінювалась з того часу (коли було вручено обвинувачення – ред.)”.