Українські військові офіційно вийшли з міста Соледар, що в Донецькій області. Українські Сили оборони відійшли, щоб зберегти життя особового складу.

Речник Східного угрупування військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону повідомив, що українські сили організовано вийшли із Соледара та зайняли заздалегідь підготовлені рубежі оборони.

Він наголосив, що українські воїни вийшли не хаотично, а організовано, під прикриттям і максимально скритно.

Не було ніякої паніки, не було ніякої втечі, не було ніякого оточення. Не було масового взяття у полон,
– сказав Череватий.

При цьому він зазначив, що в районі Соледара надалі точаться жорстокі бої. Тільки за минулу добу в районі Соледара було 85 обстрілів і 8 бойових зіткнень.

Бахмутський напрямок залишається однією з найгарячіших точок фронту. Постійно точаться бої поблизу Соледара в таких населених пунктах: Спірне, Верхньокам’янське, Роздолівка, Бахмут, Благодатне, Кліщіївка.

Череватий наголосив, що наші воїни тримають удар ворога та вирівняли лінію оборони. За попередню добу на Бахмутському напрямку росіяни завдали 199 обстрілів з різних типів озброєння.

Під час боїв за Соледар на Бахмутському напрямку російські окупанти втратили стільки ж людей, скільки у двох війнах проти Чеченської республіки Ічкерія.

“У районі Соледара росіяни втратили стільки ж, скільки у двох чеченських війнах. Мобілізовані залишилися останнім ресурсом, завдяки якому вони підтримують хоч якийсь наступальний темп”, —сказав Череватий.

Вихід Збройних сил України із Соледара Донецької області був усвідомленим рішенням. Противнику не вдалося оточити українські сили. Про це заявив військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ

Він зазначив, що українські війська відійшли на зайняті раніше позиції.

“Це було усвідомлене рішення, і противнику не вдалося оточити наші підрозділи в місті, вірніше в тому, що залишилося від міста. Ми відійшли на зайняті позиції. Противник продовжує тиснути. Але тиск із півночі на Бахмут уже не настільки потужний, як був раніше. Бої тривають у районі Красної Гори. Противник намагається там ще просуватися. І тому з північного напрямку це не виглядає досить критично. Але треба сказати, що з південного напрямку, в районі села Ступочки, тривають активні бої. Противник намагається прорватися в район цього населеного пункту, щоб перерізати трасу, яка є трасою постачання з Бахмутом”, — розповів експерт.

Грабський вважає, що українським військовим сьогодні важливо триматися в Бахмуті. За його словами, противник намагається насідати на північно-східні околиці міста.

Російські війська здійснюють обмежені бойові атаки на більшій частині лінії фронту в Україні, щоб розосередити українські сили та створити умови для початку рішучої наступальної операції в Луганській області.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Протягом останніх кількох днів російські війська відновили наступальні дії, а саме обмежені наземні удари, на двох основних ділянках фронту – у центральній частині Запорізької області на лінії Кам’янське – Малі Щербаки – Мала Токмачка та в районі Вугледара на заході Донецької області.

Ці атаки здійснюють невеликі десантні групи чисельністю від 10 до 15 осіб, вони мають на меті розосередити українську оборону.

“Масштаби та характер цих обстрілів свідчать про те, що вони швидше заважають атакам, спрямованим на те, щоб відволікти та притиснути українські сили до окремих ділянок фронту, ніж узгодженим зусиллям щодо відновлення наступальних операцій для просування вперед у центральному запорізькому та західному донецькому напрямках”, – йдеться у звіті.

В ISW додають, що такі обмежені атаки, зокрема, продовжуються, оскільки темпи російських операцій навколо Бахмута, які очолює група Вагнера, схоже, знижуються.