Микола Катеринчук свого часу був досить відомою особистістю, проте зараз про політика не чути майже нічого. Редакція Корупція. Інфо вирішила нагадати українцям про постать Катеринчука і з'ясувати чим колишній соратник екс-президента Ющенка займається зараз.
Почнемо з короткої біографії.
Народилась майбутня зірка українського політичного олімпу на території Росії – в Алтайському краї. Проте у ранньому дитинстві родина переїхала в Україну – на Черкащину, де і пройшло дитинство Миколи.
Після школи намагався поступити на юридичний, проте безуспішно. Пішов працювати на завод, а звідти в армію.
З третьої спроби все-таки зміг стати студентом юридичного і уже під час навчання розпочав свою діяльність як адвокат. Пізніше разом з другом заснували юридичну контору.
Уже будучи адвокатом вирішив не відставити від колег і подався підкорювати політичну арену. У 2002 став депутатом у Вінницькому окрузі, проте це був лише невеличкий старт.
Катеринчук і Велика політика
У цьому ж 2002 Катеринчук увійшов до складу "Нашої України". У 2004 році під час президентської гонки став довіреною особою Віктора Ющенка. Саме він представляв інтереси Ющенка у Верховному Суді, коли він оскаржував результати виборів.
До речі, саме екс-президент Ющенко хрестив доньку Софію Катеринчука, якраз перед президентськими виборами у 2004.
А після була Верховна Рада і критика Ющенка, хоча отримав таки непогану посаду – перший заступник голови комітету з питань економічної політики (і різко почав здобувати економічну освіту).
Десь приблизно через рік Катеринчук покинув лави "Нашої України" і створив навіть власну партію – ЄПУ (Європейська партія України).
У 2008 році вирішив спробувати свої сили у гонці за крісло мера столиці. Катеринчук став самовисуванцем і критики на нього посипалось немало. Він навіть як і його опонент ( а в результаті і переможець гонки) Леонід Черновецький отримав забавну кличку – Коля -Буратіно.
І взагалі на поверхню під час кампанії виплило чимало скандальних фактів з життя Катеринчука.
Гонку Катеринчук завершив п'ятим і з розкритими таємницями своєї діяльності.
Компромат і скандали
У листопаді 2005 року голова антикорупційного комітету «Межа» Тарас Клименко висунув Катеринчуку серйозні звинувачення. Клименко звинуватив тодішнього заступника голови комітету з питань економічної політики у привласненні авторських прав на препарат для підвищення потенції «Еректил», який був розроблений в науково-дослідному центрі концерну «Стірол» і подальшому продажі патенту за кордон.
За його словами, на махінаціях з патентом Катеринчук заробив близько 45 мільйонів гривень, а податки з них в казну так і не потрапили.
У 2008 році під час виборів до Київради Миколу Катеринчука звинувачували в тому, що вся його виборча кампанія ведеться з урахуванням інтересів Леоніда Черновецького. Його навіть називали звичайним "технічним кандидатом". Катеринчук навіть судився з автором цієї заяви – тодішнім главою МВС, Юрієм Луценком. І це враховуючи, що усі говорили про дружбу між Луценком і Катеринчуком.
Після поразки на виборах довго не тужив і знову балотувався в депутати уже правда від "Батьківщини". Хоча партію свою не розпускав і навіть декілька його соратників змогли пройти в Київраду. Хоча усе це називали банальним проштовхуванням людей Черновецького.
У 2013 якраз у розпал "Майдану" проголосив себе "революційним комендантом" столиці.
А у 2014 році програв у своєму ж виборчому окрузі, куди його прилаштував Петро Порошенко. Тоді ж відкрито і посварився з майбутнім президентом.
І здавалось би, що всі повинні були просто забути про нього, але ж ні. Катеринчук поповнив лави лютих опозиціонерів Порошенка (таких як Саакашвілі і Гриценко). І сьогодні з усіх можливих телеканалів країни критикує владу, політичний курс і взагалі все що відбувається в країні.
Майно і особисте
Майно Миколи Катеринчука – це таємниця за сімома замками. Один раз в інтернеті з'явилося щось на зразок податкової декларації політика. Так в 2007 році депутат заробив всього лише 87,8 тис. гривень. Вказав, що має квартиру в столиці (87 квадратів) і 12 соток землі у селі на Київщині. Також Катеринчук володів автомобілем Lexus 470, правда відзначав, що ним не користувався, а їздив і їздить на службовій машині.
Пізніше у всіх інтерв'ю політик заявляв, що живе на одну зарплату і додаткових доходів не має.
А зараз і зовсім вважається бездомним. Адже квартира, яка фігурувала в деклараціях орендується. А будинок в селі – це насправді власність його бабці.
Микола Катеринчук одружений і разом з дружиною Анастасією виховує 2 дітей.
Разом з дружиною регулярно відвідують різні світські заходи. На думку журналістів, сімейство Катеринчук входить в десятку найзатятіших тусовщиків країни, які частіше з'являються на заходах навіть, ніж зірки шоу-бізнесу (потрібно ж якось про себе нагадувати).
Разом з Саакашвілі брав участь у створенні Американського університету України, який пізніше назвали звичайною офшорною компанією для відмивання грошей.
Також Катеринчук активно підтримує геїв на міжнародній арені, проте у рідній Україні чогось соромиться цього і на провокативні запитання журналістів тактовно відмовчується.
2019 рік в Україні буде роком виборів, як президентських, так і парламентських і ми впевнені, що такі грандіозні події не пройдуть мимо Миколи Катеринчука. А зараз політик продовжує займатись своєю партією ЄПУ.