Підкомісія з розслідування авіакатастрофи, у якій загинув президент Польщі Лех Качинський, зробила висновок, що крило літака було розірвано кількома внутрішніми вибухами, передає Корупція.Інфо

Ліве крило літака Ту-154, що розбився під Смоленськом, на борту якого перебував президент Польщі Лех Качинський і члени польської урядової делегації, було розірвано внаслідок внутрішнього вибуху. Про це з посиланням на представника підкомісії з розслідування авіакатастрофи Марту Пальонек повідомляє польське радіо RMF 24.

Вона зазначила, що було кілька джерел вибуху. Береза, об яку під час падіння вдарився авіалайнер, "не вплинула на початкове руйнування крила".

Літак Ту-154, у якому перебували тодішній президент Польщі Лех Качинський із дружиною Марією і 86 членами урядової делегації, розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Усі, хто перебував на борту, загинули.

За версією Росії, авіакатастрофа сталася після вимоги командувача повітряних сил Польщі Анджея Бласіка йти на посадку. У Польщі цієї версії не підтверджують.

У лютому 2016 року Польща ініціювала повторне розслідування обставин катастрофи Ту-154. У міноборони Польщі заявляли, що літак міг зруйнуватися в повітрі.

3 квітня 2017 року стало відомо, що Польща має намір висунути обвинувачення в навмисному провокуванні трагедії під Смоленськом двом російським авіадиспетчерам і невідомій людині, яка перебувала у вежі контролю польотів. Кремль відкинув обвинувачення.

У фільмі урядової підкомісії Польщі з розслідування Смоленської катастрофи, презентованому 10 квітня у Варшаві, ідеться, що на борту літака Ту-154 перед зіткненням із землею, імовірно, стався вибух термобаричного заряду. 14 жовтня 2017 року міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що слідство виявило момент вибуху на самописці з літака Качинського.

 

 

 

Популярне: “Дозволяють проїхати лише автомобілям з маленькими дітьми…”: Західний кордон повністю перекритий (ФОТО)