Канцлерка ФРН Ангела Меркель продовжує уважно стежити за усіма кроками та політичними рішеннями команди білоруського диктатора Олександра Лукашенка.

Цього разу офіційний Берлін пригрозив в.о. президента Білорусі включенням до санкційного списку ЄС, якщо він не припинить репресії. Офіційну позицію Ангели Меркель озвучив член її команди, а також міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас.

Про це повідомляє ВВС

“Лукашенко продовжує йти шляхом насильства та репресій. Ми у ЄС запропонували санкції проти причетних до цього. Якщо насильство триватиме, ми повинні будемо розширити заходи на значно більшу кількість людей, і в тому числі будемо говорити про Лукашенка”, — підкреслив німецький дипломат.

Варто звернути увагу на те, що нещодавно член команди Ангели Меркель вже допускав можливість санкцій проти Лукашенка, якщо той “не змінить курс”.

Як уже згадувалося раніше, члени ЄС узгодили внесення до санкційного списку 40 представників білоруського режиму. Після цього високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель офіційно заявив, що Євросоюз не вважає Олександра Лукашенка легітимним президентом Білорусі. За його словами, блок готує персональні санкції щодо Білорусі, які повинні бути схвалені найближчим часом — до проведення засідання Євроради наступного тижня.

Уже 16 вересня глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн висловила підтримку усім білорусам, наголосивши, що вони мають право вільно обирати власне майбутнє. Окрім того, політикиня озвучила пропозицію відмовитись від принципу консенсусу у голосуванні щодо санкцій, аби пришвидшити реакцію ЄС на порушення прав людини чи міжнародного права.

Нещодавно також стало відомо, що Кіпр не схвалить санкції щодо представників режиму Лукашенка, якщо держави-члени також не погодяться обмежити діяльність Туреччини з буріння в східній частині Середземного моря.

Також варто додати, що на днях Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що прихильність демократії у Білорусі було розтоптано ногами.

“Ми бачимо по всьому світу, як навіть авторитарні системи можуть бути економічно успішними і кидати нам виклик у багатьох областях – на шкоду основним правам”, – сказала Меркель.

Як приклад вона привела становище в Білорусі, де “прихильність демократії буквально розтоптана ногами”.

“Ми всім серцем – разом з мирними демонстрантами. Захоплює те, з якою сміливістю і рішучістю вони виходять на вулиці на захист свободи і верховенства права”, – додала канцлер ФРН.