Старовинні вулички центральної частини Львова, де кожен будинок, ворота, і навіть вікові дерева мають власну історію, цікаву туристам і корінним львів'янам, словом всім, хто любить Львів, цінує і поважає кожен його куточок. Але, на жаль, вистачає і тих, хто не переймається духом міста і його історією. І вони з легкістю дають дозвіл на будівництво тут безликих багатоповерхівок, позбавлених навіть мінімального архітектурного смаку. І все, чим цивілізована Європа так щедро в свій час нагородила місто Лева і завдяки чому древнє місто має чим пишатися і чим приваблювати туристів, – зараз під загрозою.
Зокрема, сьогодні громадська організація "Ngo Weti" намагається привернути увагу компетентних владних структур до подібного будівництва на вулиці Котляревського, 47-49, що може стати незмивною ганьбою для міста і його керівництва.
Адже забудовники мають намір розпочати тут будівництво багатоповерхового офісно-житлового приміщення поруч з будинком – пам'яткою архітектури і сусіднім будинком на Котляревського, 49, і продовжити будування вглиб саду, який знаходиться у користуванні будинку №47 і де розміщена господарська будівля (раніше – гаражі). Дозвіл розпочати роботи на Котляревського, 47 його ініціатори отримали ще в минулому році. Тепер справа залишилася за малим – отримати дозвіл на будівництво на території Котляревського 49, де розташовані гаражі, власником яких позиціонує себе фірма «Дублянибудпостач», яка також отримала б ідентичний дозвіл на будівництво, якщо б справа не набула розголосу.
Навряд чи тутешня каналізаційна система та система її очищення настільки досконалі, що можуть осилити таке додаткове навантаження! І чи не правильніше розвивати місто, створюючи нові райони, а не перевантажувати стару частину Львова, яка, навпаки, вимагає реставрації, догляду та шанобливого ставлення?
Якщо немає можливості або вміння повторити проекти австро-угорських архітекторів кінця XVIII – початку XIX століть, то, можливо, знайдеться хоча б совість не псувати те, що є?
До речі, в статті 55 Статуту територіальної громади міста Львова йдеться: «Основними завданнями охорони культурної спадщини міста є збереження архітектурної та містобудівної спадщини та їхні території, історичного планування, композиційно-просторової структури та історичної забудови, що представляють успадкований, традиційний характер середовища».
А також зазначено, що збереження культурної спадщини міста здійснюють з допомогою наступних заходів: містобудівні заходи – архітектурно-планувальні рішення, які опосередковано сприяють збереженню культурної спадщини (винос виробничих та інших об'єктів сучасної урбанізації за межі історичного ареалу, зменшення транспортного навантаження в зонах розташування пам'яток тощо).
Навіть у радянський час історичний центр міста берегли від нових забудов. Чому ж у часи незалежності відбувається руйнування історичного ареалу міста Львова? І для чого тоді в місті існує управління охорони історичного середовища? Некомпетентність ряду місцевих чиновників, їх афери і махінації призводять до плачевних наслідків, і в підсумку обурена громадськість міста повинна самостійно вирішувати містобудівні ребуси і шукати вихід у лабіринтах корумпованої системи міського «самоврядування»!
Також варто було б подумати про людей, які знаходяться в медичному закладі «Госпіс», що межує з гаражами, і для яких близькість будівельних робіт неприпустима, так як це буде порушувати спокій невиліковно хворих. З якого боку не поглянь на ситуацію, виникає безліч багато аргументів проти будівництва. Але, судячи з виданими дозволами на такі проекти, права та інтереси людей відверто ігнорують.
Сьогодні спільнота мешканців вулиці Котляревського покладає надії у вирішенні цього питання на мера Львова і місцевих депутатів, яких львів'яни обрали до міської ради, зокрема, і для того, щоб вони не на словах, а наділі захищали місто від «чорних забудовників».
//Ігор Галущак, для ІА Корупція Інфо