каска

Сьогодні, 11 червня, шахтарі та представники профспілок ДП «Львіввугілля» прийшли до київського офісу енергетичної компанії ДТЕК, щоб вимагати погашення боргів за видобуте вугілля.

Про це повідомив репортер ZIK-Стрім Максим Осовський, передає Корупція.Інфо

В акції протесту взяли участь близько трьох десятків львівських гірників. За їхніми словами, компанія ДТЕК, яка є споживачем видобутого на шахтах Львівщини вугілля, заборгувала їм понад 230 млн гривень. Через це працівникам ДП «Львіввугілля» не виплатили заробітну платню за травень і половину квітня. Гірники вимагали від ДТЕКу погасити борги та встановити фіксовану ціну вугілля, видобутого на шахтах ДП «Львіввугілля».

«Компанія ДТЕК диктує свої умови, фактично монополізувавши ринок енергетичного вугілля і виробництва енергії. Умови закупівель, які пропонує компанія, є невигідними і в подальшому лише будуть створювати заборгованість перед гірниками», – сказав представник державного підприємства «Вугілля України» – головної компанії, до складу якого входить львівський підрозділ, Сергій Балик.

Підтримати протестувальників прийшов також народний депутат, обраний від одного з округів Львівщини, Олег Мусій.«Компанія ДТЕК – головний і єдиний боржник, вони отримали вугілля, але за нього досі не заплатили. Саме тому головна компанія «Вугілля України» не може перерахувати гроші львівським гірникам за роботу», – сказав Олег Мусій.

Протестувальників запросили на перемовини до директора з комерційної діяльності компанії ДТЕК Віталія Бутенка. Шахтарі озвучили йому свої вимоги та попередили, що у випадку непогашення боргів вони вдадуться до страйку та вимагатимуть націоналізації «Західноенерго», яке належить ДТЕКу та споживає вугілля з львівсько-волинського басейну.

Комерційний директор ДТЕК Віталій Бутенко стверджував, що компанія частково погасила борги перед гірниками. А для того, щоб такі ситуації не повторювалися, за його словами, необхідно усунути першопричини шахтарських проблем: застарілу систему управління ринком, проблему постійних неплатежів держави в особі ДП «Енергоринок» за вироблену електроенергію, неринкові тарифи на електроенергію та ціни на вугілля.

«ДТЕК погасив основну заборгованість за львівське вугілля перед держпідприємством «Вугілля України», до якого належать і шахти «Львіввугілля». Залишилось сплатити ще 3 мільйони гривень. Чому вам не перераховують гроші на рахунки – нам невідомо. Наша компанія взагалі не хоче мати справи з посередниками з «Вугілля України», а хотіли б закуповувати вугілля напряму – в шахтарів Львівщини», – заявив Віталій Бутенко.

 ‡агрузка...