Олександр Мусієнко вважає, що війська агресора Росії не зможуть впоратись з наступом українських сил, якщо вдасться прорвати їх фланги та нанести удар у тил.
Якщо буде прийнято рішення про контрнаступ навесні, лівобережжя Херсонщини може стати однією з найбільш перспективних ділянок фронту для просування ЗСУ. У такому випадку, за умови надання винищувачів F-16 та ракет Taurus, Сили оборони зможуть вирушити у напрямку до Криму.
За словами керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, це можливо за умови залучення західної авіації та далекобійного озброєння. Перспективи втручання на півострів залежать від темпу проведення операції та рівня військової підтримки з боку союзників.
«Однією з перспективних ділянок, за умови підтримки нашого угруповання силами протиповітряної оборони, броньованої техніки, просування я бачу розширення плацдарму на лівобережжі Херсонщини з виходом до адмінмежі з окупованим Кримом. Відповідно, коли в нас будуть F-16 з далекобійними ракетами, з’являться «Тауруси», ми матимемо вогневу підтримку, щоб продовжувати операції з ураження військових об’єктів ворога у Криму, щоби розчищати дорогу для ведення наступальних дій у цьому напрямі. Цей напрямок заходу з флангу в тил ворожому угрупованню буде з негативними наслідками для російських військ», — пояснив аналітик.
Проте, зауважує Мусієнко, все буде залежати від подальшого розвитку обстановки, зокрема, від того, які темпи операції зможе забезпечити ЗСУ.
«Щонайменше до того, щоб дійти до адмінкордону з Кримом і мати змогу завдавати ударів більшою кількістю видів озброєння по більшій кількості об’єктів і могутніше бити по ворогу в Криму, ми маємо можливості та шанси ще в цьому році», — наголосив Олександр Мусієнко.
Президент України Володимир Зеленський, у недавньому інтерв’ю італійським ЗМІ, описав ситуацію на фронті як «стагнацію». За словами керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, ця стагнація в основному зумовлена відсутністю зброї, а не тим, що Україна опинилася в безвихідному становищі. Водночас, РФ має ініціативу, особливо на Сході, де окупанти проводять наступальні дії. Проте, на думку Мусієнка, до кінця березня наступальний потенціал окупантів буде вичерпаний.
«Думаю, термін «стагнація» пов’язаний зі складною ситуацією, яка в нас склалася. Зараз ворог атакує, нам потрібно відбити ці численні атаки і потім мати можливість діяти, можливо, навіть готуватися до власного наступу», — сказав Мусієнко
Він відзначив, що стагнація не випливає з успішної ситуації для противника, а з дефіциту зброї, снарядів і боєприпасів, яких ЗСУ потребує більше.
«Ми чекаємо літаки, ракети Taurus. А враховуючи те, що президент давав інтерв’ю італійському медіа, то це ще був і заклик до наших західних партнерів, адже Італія головуватиме у «Великій сімці». І інтерв’ю італійському мовнику важливе з точки зору впливу на італійську аудиторію, їхній істеблішмент і політикум», — вважає аналітик.
За словами Мусієнка, хоча російські війська ведуть наступ, Сили оборони завдають надзвичайно великих втрат ворогу — РФ втрачає значну кількість техніки і бронемашин.
«У противника є незначні тактичні успіхи (і, можливо, будуть ще), але, попри це, українські сили продовжують протидіяти РФ і досить ефективно стримувати натиск ворога. Там, де бракує артилерії, її нестачу компенсують дронами, які отримують за рахунок волонтерів і того, що надає держава. Але ворога стримують, і в такій активності ворог перебуватиме ще приблизно до кінця березня. Надалі його наступальна активність вичерпається. Кінець березня — це максимум», — вважає Мусієнко