НАБУ зацікавилося лісозаготівельними підприємствами Олександра Луценка, які з’явилися у нього саме в період каденції Юрія Луценка і займаються вивезенням цінних пиломатеріалів з України в країни ЄС під виглядом дров.
Зокрема мова йде про ТОВ “ВЕАР”, “ГРАНДВУД ГРУП”, “КОМПАНІЯ” ТІМБЕР ТРЕЙД “та інші.
Про це пише блогер і журналіст Сергій Іванов.
Так, згідно з даними Сергія Іванова затримання Юрія Гримчака, близького соратника Юрія Луценка, свідчить про суттєве зменшення політичного впливу Генпрокурора та його фактичне вибування з касти “недоторканних”.
Відповідно, слід очікувати, що антикорупційні органи найближчим часом можуть почати розслідування щодо діяльності компаній пов’язаних з сім’єю Луценка, і походження їхніх доходів в період перебування Юрія Луценка на посаді Генерального прокурора.
“Цей напрямок сімейного бізнесу (торгівля лісом – прим. Ред.) виник саме в період роботи Юрія Луценка в ГПУ. Секрет прибутковості даного бізнесу полягає в тому, що цінні пиломатеріали вивозяться з України під виглядом дров. Тобто ешелони дров з України, потрапляючи в Угорщину, Румунію чи Австрію, виявляються цінними породами деревини, з яких виробляють елітні меблі. І, звичайно, правоохоронці не дуже хочуть лізти в генпрокуророві гешефти.
Джерела в правоохоронних органах стверджують, що, незважаючи на високий “дах”, вся необхідна інформація по бізнесу Олександра Луценка вже акумульована і чекає на відставку його високопоставленого тата “, – йдеться в блозі Іванова.
“Група підприємств сім’ї Генпрокурора на сьогодні налічує майже два десятка компаній, які працюють за кількома напрямками. Зокрема Луценки володіють салоном краси “Бел фам”, численними об’єктами нерухомості, яку здають в оренду, і найголовніше – лісозаготівельними підприємствами. Більша частка лісового бізнесу оформлена на сина Генпрокурора – Олександра Луценка”, – зазначає журналіст.