Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 січня 2018 року – тисячі триста сімдесят три грн) при наявності у чоловіків 35 років страхового стажу, а у жінок – 30 років, передає Корупція.Інфо.

При цьому максимальний розмір пенсії, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних (13730 грн).

Популярне: "Відсидів у ізоляторі лише дві доби з двох років вироку": У СІЗО помер 22-річний хлопець, подробиці інциденту

У той же час пенсії, встановлені до 1 жовтня 2011 року – тобто до дати законодавчого обмеження розмірів пенсій – виплачуються в раніше встановленому обсязі без обмеження максимальним розміром.

"Розмір пенсійної виплати кожного громадянина розраховується індивідуально і залежить від розміру страхового стажу та розміру заробітної плати, – йдеться у відповіді Пенсійного фонду. – На сьогодні найвищий розмір пенсії в Україні встановлений льотчику-випробувачу. Вище максимального розміру встановлені пенсії, призначені до 1 жовтня 2011 року прокурорам, суддям, народним депутатам ".

За даними ПФУ, станом на 1 квітня 2018 року на обліку в органах Пенсійного фонду України перебувало 8790,7 тис. осіб, які отримують пенсію за віком. З них 742,2 тис. осіб отримують мінімальні пенсії в розмірі прожиткового мінімуму, а 123,9 тис. осіб мають пенсію в розмірі понад 10 тис. грн.