На пункті пропуску в Станиці Луганській спостерігається черга протяжністю 12 кілометрів.

Як розповів глава Луганської ОВА Сергій Гайдай, окупанти біжать у бік Луганська і Росії.

“Ми фіксуємо дуже багато техніки підбитої на трасах знаходиться, швидше за все відтягують десь з Ізюмського напрямку. Партизанський рух більше став активним, тому що і в Кремінній, і в Старобільському районі піднімали над адмінбудівлями або на електробашнях українські прапори і, до речі, їх не знімали, або окупанти поїхали, або колаборанти бояться. Більше того, ми ж фіксуємо, що вони тікають у бік Луганська і в бік Російської Федерації”, – говорить Гайдай, передає РБК-Україна.

За словами Гайдая, зараз план – остаточно відбити Ізюм і Лиман, а потім взятися за деокупацію Луганської області з того боку якраз на Сватове, Кремінну, Рубіжне.

“І вже досить потужно будемо, я впевнений, звільняти Луганську область, тому що ніде там закріпитися, таких місць немає. Ті наші міста вони повністю зруйнували, коли йшли в наступ. Тому я не бачу, де вони там будуть закріплюватися, за що чіплятися?”,- додав він.

Додамо, що самопроголошений мер Ізюма та його почет покинули місто до початку взяття його силами ЗСУ. Про це розповів боєць Національної гвардії України – колишній депутат Ізюмської міської ради Микита Каракай під час інформаційного телемарафону.

“У мене є така інформація, що самопроголошений мер міста Ізюм Соколов та його почету вдалося евакуюватися ще до початку взяття міста нашими військами”, – розповів він.

За даними, колаборанти перебувають на території Російської Федерації. Залишали місто росіяни та колаборанти швидко, покидали величезну кількість техніки та боєприпасів. На тлі таких повідомлень, успішний контрнаступ ЗСУ почали визнавати й російські пропагандисти.

За інформацією Інституту вивчення війни (ISW), такі зрушення у сприйнятті російськими “лідерами громадської думки” свідчать про підрив довіри до російського командування.

“По-перше, Міноборони Росії важко справляється з несподіваними українськими операціями, тому що його інформаційна стратегія заснована на представленні російського вторгнення в Україну як простої та бездоганної операції. Це сприяє недостатньому розумінню ситуації у Кремлі та у російському медіапросторі. По-друге, Міноборони Росії потрібен значний час для розробки та поширення хибних наративів у російському інформаційному просторі. По-третє, якщо Міноборони Росії не надасть ЗМІ своєї версії, у російському інформаційному просторі домінуватиме несприятлива для Кремля інформація”, – зазначили аналітики Інституту.

Але, трохи оклигавши, російська влада все ж таки придумала, як пояснюватиме блискавичну втечу своєї армії з позицій, на заняття яких вони витратили півроку. У заяві Міноборони РФ, поширеній російськими ЗМІ, було сказано, що “прийнято рішення перегрупувати російські війська, що знаходяться в районах Балаклії та Ізюму, для нарощування зусиль Донецькому напрямку”. Нібито “операцію згортання та перекидання” військ проводили протягом трьох діб, шляхом “відволікаючих та демонстраційних заходів з визначенням реальних дій військ”.

“Ще вранці російська війна мала назву “спеціальна військова операція на території України”. Але після серії поразок різко перетворилася на “спеціальну військову операцію зі звільнення Донбасу”, – звертає увагу політолог Юрій Палійчук, посилаючись на офіційні зведення Міноборони РФ.

“Росія не біжить, вона негативно зміцнюється і готується до “великого відходу”, – зазначає політолог, співзасновник Українського інституту майбутнього Юрій Романенко. – “Негативний наступ”, “великий відхід” та інші маркери, які роспропаганда використовує для прикриття втечі у Харківській (а тепер уже Донецькій та Луганській) області, відбивають логіку стратегічного маневру, задуманого Генштабом ЗС РФ”.

Отже, паніка поширюється не тільки на фронті, але й у тилу агресора, що суттєво поліпшує ситуацію для Збройних Сил України.