Помітив, що зараз в Україні дуже великі надії покладають на майбутній наступ. пише Радник Голови ФПУ з економічних питань Павло Вернівський.
А публічна інформація про тренування наших воїнів та великі об’єми західної техніки для України в європейских портах говорить про те, що йде серйозна підготовка резервів для цього наступу.
Тому цілком можливо, що в кінці весни-влітку ми станемо свідками ще однієї перемоги і нових повернених територій, але мені здається що успіх буде далеко не такий як ми всі чекаємо. Наприклад, щодо Криму я маю певні сумніви.
І чомусь в голову мені лізе одна історична аналогія з Першої світової війна. Битва за Верден та Битва на Соммі.
Битва за Верден – це як битва за Бахмут. Так само як і росіяни, німецькі війська тоді вже були виснажені і не могли проводити масштабних наступальних операцій. І так само Верден мав скоріше символічне значення для Німеччини, ніж стратегічне. Під час Франко-прусської війни в 1870, Верден був фортецею, яка найдовше тримала оборону проти прусських військ. І оскільки ця фортеця стала символом незламності французів, то тому німці обрали саме цей напрямок. Насправді, це лише одна з версій, але враховуючи що Верден мав найбільш укріплені форти у Франції, то важко знайти якесь інше логічне пояснення цього нападу.
З іншої сторони, Битва на Соммі це був масштабний план наступу британських військ, на який британське командування підготувало значні сили і покладало дуже великі надії.
Чим закінчились ці битви? Незважаючи на певні початкові успіхи, німецький наступ на Верден провалився. Не в останню чергу через британський наступ. Зараз історики говорять, що ця битва дуже сильно підірвала боєздатність німецьких військ, але також вона нанесла непоправних втрат і французам.
Також не можна сказати, що британські війська досягли значного успіху під час свого наступу. Хоча лінія фронту було прорвано і британцям вдалось просунутись аж на 40 км, але самі британці вважали цю операцію провалом через великі втрати і погані результати. І як писав в своїх мемуарах Ллойд Джордж, що саме через цей провал в уряді почали лунати заклики до переговорів з Німеччиною і привели до відставки прем’єр-міністра Асквіта.
До закінчення ж самої війни залишалось майже 2 роки…
У країни-агресорки Росії ймовірно немає достатньо ресурсів, щоб продовжити наступ у тому разі, якщо їм вдасться захопити Бахмут.
Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW). Зазначається, що більшість російських військових підрозділів, які перебувають на Донбасі, уже задіяні у наступальних операціях.
Також аналітики звернули увагу на заяву власника приватної військової компанії “Вагнера” Євгена Пригожина, який говорив про те, що російське Міноборони нібито використало вагнерівців, щоб виснажити Збройні сили України у Бахмуті, після чого може відмовитися від їхніх послуг там.
“ISW не виявила жодних ознак того, що російські військові мають добре оснащений та підготовлений резерв для просування за межі Бахмута. Більшість російських підрозділів, що спостерігаються, на Донбасі вже ведуть наступальні операції, у тому числі російські повітряно-десантні (ВДВ) підрозділи, що приєдналися до російського наступу в Бахмуті в січні 2023”, – зазначають аналітики ISW.
В Інституті вивчення війни дійшли висновку, що, зважаючи на усі ці обставини, у разі захоплення Бахмуту російськими загарбниками наступ окупантів на цьому напрямку може закінчитися.