Щонайменш у двох кримінальних провадженнях, пов’язаних із загрозою життю, бізнесвумен Людмила Русаліна разом із адвокатом зверталась до правоохоронних органів з проханням надати їй охоронця або гарантувати безпеку, проте – марно.

Про це жінка заявила 9 липня під час круглого столу на тему «Бізнес під прицілом: чому українському бізнесу дедалі частіше загрожує небезпека?», що відбувся у пресцентрі «Стоп корупції».

«У нас є підтверджена з кількох джерел інформація, що проавансовано замовлення на моє фізичне усунення, і у мене є причини побоюватись, що дані «наружки» будуть передані кілеру, аби спростити йому роботу. Я дуже хвилююсь за своє життя, за життя своїх дітей.

Звертаючись у рамках кримінальної справи, відкритої за моєю заявою, із запитами на надання мені охорони, я її так і не отримала. Мої запити все ще розглядають. Я користуюсь послугами приватної охоронної структури, держава мені не надала ані захисту, ані допомоги, ані підтримки», — розповіла вона.

«Так, дійсно, вже у двох кримінальних провадженнях, які пов’язані з загрозами життю, ми звернулися за наданням заходів безпеки. У жодному з них нам їх не надали. Одному провадженню вже скоро буде рік. Інше з’явилося після попередньої пресконференції. Далі, ніж опитування заявника, надання статусу потерпілого і запевнення, що заходи безпеки будуть здійснені, наші правоохоронці не зрушили», – додала вона.

Раніше цього ж дня Русаліна та її адвокат заявили, що слідчий центрального управління ДБР Дмитро Сухіна може передавати інформацію з негласних слідчих дій організаторам замовного вбивства бізнесвумен.

В свою чергу, Саакашвілі і президент, намагають реагувати на такі інциденти. Варто зазначити, що замість правоохоронних підрозділів, які займаються економічними злочинами і тиском на бізнесменів, в Україні можуть створити єдиний орган фінансових розслідувань. На цьому наполягає президент Володимир Зеленський.

Саме новому органу передадуть фінансові розслідування. Про це заявив глава виконкому Національної ради реформ Міхеїл Саакашвілі після засідання.

Головним ворогом економічного прогресу України є правоохоронна система – СБУ, податкова міліція, ті підрозділи, які раніше працювали в Генеральній прокуратурі. Чітке та тверде рішення президента привести їх в один орган – це повинен бути один маленький орган фінансових розслідувань, – заявив Саакашвілі.

Як приклад він навів той факт, що в Україні відкрито 2,5 мільйона податкових проваджень. На думку Саакашвілі, така цифра робить Україну світовим рекордсменом з тероризування бізнесу.

Відтак всі інші економічні органи треба буде прибрати.

За словами Саакашвілі, в Україні можуть створити і фінансовий центр – КиївСіті. Він матиме елементи міжнародного арбітражу. І це, на думку Саакашвілі, дозволить залучити в Україну “десятки мільярдів нових інвестицій”. Окрім того йшлось на нараді і про економічне рейдерство, погрози і тиски.