Колись Лукашенко розказував, як же він любить Львів та всю Західну Україну, а тепер готує там же підступний удар в спину. Начальник штабу «Азов» Богдан Кротевич висловив переконання, що в 2024 році Росія може спробувати здійснити новий наступ. Крім того, він вказав, що не виключена навіть можливість вступу білоруської армії у війну на боці агресора.
Якщо уявити, що Алєксандр Лукашенко й Владімір Путін домовилися про вступ Білорусі у війну проти України, то скільки солдатів під зброю теоретично може поставити білоруська армія. Про це сказав військовий експерт Юрій Федоров.
Експерт зазначив, що в армії Білорусі діють чотири мотострілецькі бригади, які готові до бойових дій, експерт вказав на наявність близько 4–5 тисяч осіб у кожній бригаді. Таким чином, загальна чисельність цих бригад становить 16–20 тисяч осіб.
«Навряд чи Лукашенко зніме всі свої боєздатні війська з польського або литовського кордону й відправить їх воювати в Україну», – мовив Федоров.
До того ж експерти давно казали про те, що немає ніяких гарантій того, що білоруські солдати будуть боротися зі Збройними Силами України.
«Навіщо їм це робити? Не виключено, що білоруси не повернуть багнети проти самопроголошеного президента Алєксандра Лукашенка», – додав військовий експерт.
Звернемо увагу, що розміщення військової інфраструктури та відкриття повітряного простору для Росії Лукашенком може свідчити про підтримку Кремля, але наразі армія Білорусі не приймає активної участі у повномасштабному вторгненні в Україну.
Білоруські військові постійно продовжують тренування й навчання, аби легітимізувати присутність своїх Збройних сил у прикордонних з Україною районах.
Про це командувач Об’єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв заявив у Фейсбуці.
«Якщо країна-агресор прийняла рішення на рівні президента щодо застосування збройних сил Росії, то у республіці Білорусь ця правова дія не відбулася. Одна справа — запускати зі своєї території техніку та солдат ворожої країни на українську землю, інша — прийняти рішення стосовно застосування ЗС РБ і вже точно стати в один ряд з Путіним», – наголосив Наєв.
За словами командувача, щоб легітимізувати присутність ЗС РБ у прикордонних районах та на полігонах, «замість прийняття правового рішення президентом Лукашенком щодо застосування військової організації, що визначено їхнім законодавством, вони постійно продовжують тренування та навчання».
У такий спосіб вони закріплюють присутність Збройних сил Республіки Білорусь у прикордонних районах з Україною. Їхня загальна чисельність близько 1800 осіб від Волинської до Чернігівської областей.
Як зазначив Наєв, відповідні батальйони мають на озброєнні броньовану техніку, а також деякі артилерійські підрозділи. Більша частина військ перебуває у глибині Білорусі.
Нагадаємо, раніше представник ГУР Андрій Юсов повідомляв, що на даний момент Сухопутні війська ЗС Білорусі не брали участі у конфлікті на території України, проте напрямок з Білорусії залишається під постійним контролем Сил оборони України.
«Блакитною мрією Путіна залишається залучення білоруської армії до наземних операцій на боці російських окупантів проти України. Але, з усім тим, за весь час повномасштабного вторгнення, попри прямі і непрямі умовляння й тиск, Путін цього не досяг. І зараз ситуація не змінилась. Так, різного роду навчання, різного роду взаємодія, зрештою мова йде про так звану союзну державу, про максимальний рівень інтеграції безпекового, оборонного сектору, він залишається і буде залишатись, і ці навчання відомі, вони значною мірою мають пропагандистський характер. Взаємодія є, і в секторі безпеки фіксувалась передача озброєнь, техніки, боєкомплектів, це все було, але Сухопутна армія Білорусі не залучалась і не залучається наразі до війни проти України. Це не привід розслаблятись, ми, звичайно, відстежуємо ситуацію на кордоні і що стосується в цілому білоруського напрямку, але поки що ситуація без змін», — повідомив Юсов.