«Нафтогаз» відсудив у олігарха Жеваго («Білоцерківська ТЕЦ») 610 млн грн за газ, борг по якому той сформував у 2018-19 роках.

Господарський суд Київської області частково задовольнив позов «Нафтогазу» до ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль» та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 298 млн грн заборгованості за газ.

Про це повідомляє Finbalance з посиланням на рішення суду. Інформацію на своїй сторінці у фейсбук підтвердив і блогер Євгеній Прокопишин.

Згідно з судовими матеріалами, ці борги сформувалися в період з жовтня 2018 року по вересень 2019 року.

Зазначається, що у вересні Госпсуд Київської області частково задовольнив ще один позов «Нафтогазу» до «Білоцерківської ТЕЦ» і вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 312,4 млн грн заборгованості за газ. Ця заборгованість утворилася в період з жовтня 2019 року по квітень 2020 року

За даними «Нафтогазу», на початок травня 2021 року заборгованість «Білоцерківської ТЕЦ» перед ним становила 639,9 млн грн.

«Білоцерківську ТЕЦ» пов’язують з бізнесменом Костянтином Жеваго, якому також належав збанкрутілий банк «Фінанси та кредит».

За даними НБУ, на початок листопада 2019 року борг банку «Фінанси та кредит» по рефінансу становив 6,7 млрд грн.

Нагадаємо, український олігарх Костянтин Жеваго, який був власником збанкрутілого банку “Фінанси та кредит” та ще цілої низки знакових для української економіки підприємств, на сьогодні перебуває у розшуку не лише на території України, а й за її межами.

Нещодавно Високий Суд Англії та Уельсу не дозволив Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) подати апеляційну скаргу на відміну рішення суду відмовити у накладенні всесвітнього арешту на активи акціонера банку “Фінанси та Кредит” Костянтина Жеваго в межах справи про стягнення збитків, завданих ним банку. Про це повідомляє пресслужба ФГВФО.

У вересні Високий Суд дійшов висновку, що наведені під час слухань докази Фонду є достатніми для наказу про всесвітній арешт активів акціонера банку. Але, на переконання суду, він не має юрисдикції для розгляду цієї справи, оскільки є необхідність застосування українського законодавства, в якому суд не є експертом, йдеться у повідомленні.

Фонд гарантування має намір використати зібрані та надані суду в Лондоні матеріали для подання позовів проти акціонерів банку “Фінанси та Кредит” через українські суди.

У лютому 2021 року ФГВФО ініціював позов на $582,5 млн про стягнення заподіяної банку шкоди з Костянтина Жеваго, трьох англійських компаній та одного громадянина Сполученого Королівства, задіяних в операціях виведення коштів з банку.

Нацбанк на пропозицію ФГВФО відкликав банківську ліцензію у банку “Фінанси та Кредит” у грудні 2015 року. Акцептовані вимоги кредиторів неплатоспроможного банку становлять близько 30 млрд грн.

Після завершення розгляду справи Високий Суд Англії ухвалив компенсувати юридичним компаніям, які захищали інтереси Жеваго, 80% фінансових витрат, пов’язаних із цим судовим процесом. Сума компенсації складає 4,5 млн фунтів стерлінгів (понад 150 млн гривень).