vybory

 

МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2015 : ТЕНДЕНЦІЇ

 

У жовтні 2015 року на Україну очікують місцеві вибори.

За прогнозами, на цих виборах міцні позиції можуть отримати місцеві політичні проекти, які користуються більшою підтримкою у населення 

До того ж, у випадку повної децентралізації, нова місцева влада отримає значно більше повноважень.

Нагадаємо, глава держави під час свого робочого візиту на Тернопільщині запевнив, що  військові дії не завадять провести місцеві вибори.

Мало того, одразу ж після них розширяться повноваження місцевих органів самоврядування. Такі ж зміни стосуватимуться окупованого Донбасу, в разі завершення 

 

МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2015 : ЗМІНИ

 

Як виявилось, аби перенести або змінити дату проведення місцевих виборів потрібно внести ряд законодавчих змін на конституційному рівні. 

Як відомо, минулі вибори пройшли у 2010 році, відповідно 2015 рік – останній для дії повноваження місцевої влади.

А у цій ситуації без зміни основного закону –  перенесення виборів можна вважати прямим порушенням Конституції України. 

Експерти зазначають, що навіть у випадку внесення змін до основного закону, завершити всі процедури не вдасться до наступної сесії ВР. Відповідно до цього, можна не плекати надії на перенесення виборів, до яких треба готуватися саме на 25 жовтня. 

Мало того, згідно такого обгрунтування, можна сміливо спростовувати чутки щодо зміни дати майбутніх виборчих змагань, навіть якщо настане гостра необхідність в цьому.

Однак, якщо перенести дату проведення виборів не вдасться, роботу над новим виборчим законодавстом ніхто не відміняв. Як відомо відповідні зміни мали внести ще до парламентських політичних змагань.

Виникає питання: чи вистачить на це часу й сил аби коаліція втілила необхідні зміни до місцевих виборів, для проведення згідно обіцяного оновленого законодавства.

Як виявилось, відповідь на це питання доволі неоднозначна. Так, в коаліційній угоді передбачаються зміни щодо виборчої системи облрад, міських рад.

Щодо вибір мерів,  у великих містах хочуть проводити у 2 тури.

Відомо, що вже запущені певні процеси, зокрема працює еспертна група, але говорити про рішучі дії поки зарано, як мінімум доки в політичних кулурах не будуть впевнені у необхідних 226 голосах.

До того ж не варто виключати, що політичні партії діють відповідо до своїх інтересів, і необхідні зміни до виборчого законодавста проходять під загальною егідою: "як збільшити власне предаствництво в органах місцевої влади".

Саме тому ті незначні процеси, які відбуваються, мають малі шанси на реалізацію, поки політичні партії коаліції будуть ставити свої рейтинги на перше місце. Цим і пояснються своєрідне "замороження" процесів удосконалення виборчого законодавства.

Тому чи будуть внесені зміни до проведення місцевих виборів до їх проведння – питання залишається відкритим.

 

МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2015: ПРОГНОЗИ

 

Одним із ключових питань майбутніх місцевих виборів, є те, чи збережуть теперішні політсили підтримку серед населення, чи імовірно, ключові позиції отримають нові молодіжні проекти з незаплямованою репутацією.

Передбачається, що значного успіху на місцевому рівні досягнуть рухи на подобі політичних інтерпритації "Правого сектора" і т.д.

Іншим наочним прикладом може слугувати високий рейтинг "Самопомочі", яка у формі локального проекта "втерла носа" багатьом на той час політичним "гігантам". Про це свідчать і дані останніх соцдосліджень.

Підсилить такий результат і психологічний фактор. На місцевому рівні більшу прихильність отримуватимь ті пректи, яких виборець "знає в обличчя".  

Мало того, ці ж проекти, у звязку із проведенням децентралізації, матимуть не тільки вищу підтримку серед населення, а й потужніші можливості для свої діяльності, у звязку із новою системою перерозподілу бюджету.

Цілковитою несподіванкою майбутніх місцевих виборів можуть стати рейтини потужного на парламенських перегонах "Народного Фронту". Здебільшого це пов'язують із результатами прем’єрської діяльності Яценюка, що і відображається на зменшення прихильності до цієї політсили.

Експерти відзначають, що наразі "НФ" знаходиться, якщо не на межі, то явно нижче прохідного бар'єру на рівні парламенських виборів, однак схожа картина отримає таке ж відображення на місцевих виборчих змаганнях.

 

МІСЦЕВІ ВИБОРИ 2015: В УМОВАХ ОКУПАЦІЇ

 

Як відомо, мінські домовленості, підписані лідерами нормандської четвірки, передбачають проведення місцевих виборів на основі українського законодавства. 

Однак, наразі українській стороні на непідконтрольних їй територіях здійснити цього практично  неможливо.

У підсумку маємо гіпотетичну заявлену можливість, на проведення сепаратиськими організаціями демократичних виборів, але як ми знаємо, а ні демократиністюь, а ні законністю керівництва ДНР і ЛНР ніколи не відзначалися.

 

 

 

Джерело: Корупція.Інфо