Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду приєднався до спільної слідчої групи, яка розслідує воєнні злочини та злочини проти людяності, скоєні в Україні. Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора України.
За словами генпрокурора України Ірини Венедіктової, вперше в історії до спільної слідчої групи долучився Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.
«Переконана, що приєднання ще одного потужного учасника зробить розслідування та судове переслідування воєнних злочинів та злочинів проти людяності більш ефективним та скоординованим. Справедливість для жертв і покарання для винних – виклик для всього світового юридичного фронту і наша спільна слідча група стала у його авангарді», – сказала вона.
В ОГП зауважують, що до складу спільної слідчої групи входять Україна, Литва, Польща та Євроюст, де представлені 27 країн-членів ЄС та 10 інших держав. У кожної з держав-сторін триває власне національне розслідування агресії Росії в Україні. Також повноцінне незалежне розслідування розпочав Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду.
Учасники ССГ координуватимуть свої дії, разом плануватимуть слідчі стратегії, а також оперативно та безпечно обмінюватимуться інформацією та доказами, пояснюють в Офісі генпрокурора. 2 березня Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду оголосив про початок розслідування щодо скоєння на території України воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.
Нагадаємо, 14 квітня Україну відвідав прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан. Він повідомив, що особисто був у Бучі та Бородянці на Київщині, команда експертів також побувала на місцях скоєння злочинів.
«Ми маємо зробити все можливе, щоб були правосуддя та відповідальність. У нас є всі підстави вважати, що на території України були скоєні злочини, які підлягають юрисдикції МКС», – сказав Хан.
12 квітня міська влада Бучі повідомила про понад 400 загиблих цивільних містян, тіла яких виявили з відступом із міста російських військ. Близько двох десятків людей ще вважаються зниклими безвісти. 2 квітня Київщина була звільнена від російських військ. Після їх відступу у визволених містах і селах були зафіксовані масові випадки загибелі цивільних жителів.
Україна і деякі представники Заходу вимагають притягнути Росію до відповідальності за воєнні злочини через події на Київщині. Кремль «категорично відкидає будь-які звинувачення у вбивствах цивільних», навіть попри те, що факти вбивств цивільних у період російської окупації були підтверджені супутниковими знімками.