Кулеба назвав заяви президента Болгарії Румена Радєва про нібито “російський” Крим ударом по двосторонніх відносинах. Глава МЗС пояснив болгарському лідеру, що таке “справжня драма”.

Про це Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба написав у Twitter.

На його думку, своїми необачними висловами президент Болгарії завдав удару дружнім українсько-болгарським відносинам, підставив Болгарію під критику ЄС і підіграв російській пропаганді.

Також Кулеба розповів Румену Радєву, що таке справжня драма. За словами міністра, це якщо Росія напала на Болгарію, відхопила шматок території і вбила тисячі людей.

Нагадаємо, 19 листопада Радєв у ході дебатів зі своїм опонентом на президентських виборах заявив, що Крим на цей момент нібито належить Росії та санкції проти Москви є неефективними.

“Крим зараз російський”, – сказав президент Болгарії під час дебатів зі своїм головним опонентом на пост глави держави Анастасом Герджиковим. Зазначимо, що Герджиков назвав Крим українською територією.

Коментуючи питання окупації півострова Радєв додав, що перш ніж Болгарія “побіжить рятувати демократію в чужій країні”, потрібно подивитися на демократію у своїй.

За словами лідера країни, санкції проти Росії зараз неефективні.

“Нам потрібна прагматична політика щодо Москви. І останнє, але не менш важливе: ми не повинні забувати, що Росія є дуже важливим фактором у боротьбі з глобальним тероризмом”, – сказав він.

20 листопада Радєв пояснив свої слова про Крим, заявивши, що в них “немає жодної драми”. При цьому президент Болгарії ще раз наголосив, що окупований Росією півострів – це російська територія.

Глава держави додав, що в політиці існують реалії і на цей момент Крим нібито є “російським”.

Питання відносин з Росією також прокоментувала віцепрезидент Іліана Йотова. За її словами, багато європейських політиків виступають за відновлення самітів ЄС-РФ і всі проблеми потрібно вирішувати за столом переговорів.

Відзначимо, Міністерство закордонних справ України вимагає офіційно спростування заяви президента Болгарії Румена Радєва про нібито “російський” Крим.

Українська сторона довела до посла позицію про некоректність і неприпустимість висловлювань президента Радєва щодо Криму під час теледебатів.

У МЗС зазначають, що слова чинного президента не сприяють розвитку добросусідських відносин України і Болгарії, а також різко дисонують з офіційною позицією Софії на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

“Очікуємо спростування президентом Болгарії Руменом Радєвим його вчорашньої заяви”, – додали в МЗС.

Болгарський посол, у свою чергу, запевнив МЗС у незмінній позиції Болгарії щодо підтримки територіальної цілісності України. У тому числі щодо Криму як невід’ємної частини української території, що підтверджується участю Болгарії в Кримській платформі.

Анексію Криму Росією в 2014 році не визнають ряд країн, включаючи США і ЄС.

Сполучені Штати зберігатимуть санкції проти Росії, поки триватиме незаконна анексія Криму та агресія на Донбасі. Про це раніше заявила міністр енергетики США Дженніфер Гренгольм під час виступу на саміті Кримської платформи у Києві.

“Сполучені Штати пишаються участю і підтримують Кримську платформу. Хочу чітко сказати: ми разом з Україною і з усіма вами засуджуємо незаконну анексію Криму… І ми продовжимо підтримку Кримської платформи, щоб постійно нагадувати про те, що Крим – це Україна і завжди буде Україною. А Росія повинна нести відповідальність за свою агресію”, – сказала Гренгольм.