Представник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко розкритикував звернення членкині Палати представників США Вікторії Спартц до Джо Байдена перевірити “російські зв’язки” глави Офісу президента Андрія Єрмака.
Свій коментар речник МЗС оприлюднив у Facebook.
Ніколенко зазначає, що останні дії та заяви Вікторії Спартц “є неприхованою спробою повернути в американську політику класичні наративи російської пропаганди про начебто зв’язки керівництва України з Росією і втягнути нашу державу у внутрішню політику США”.
“Радимо пані Спартц полишити спроби заробити собі додатковий політичний капітал на безпідставних спекуляціях довкола теми війни в нашій країні та горі українців. Особливо цинічними є маніпуляції про Україну та її керівництво від конгресвумен українського походження”, – зазначив він.
Речник МЗС також закликав Спартц “припинити підривати наявні механізми надання США військової допомоги для України”.
“Українська сторона максимально відкрито взаємодіє із американськими партнерами, надаючи їм вичерпну інформацію про використання техніки. Подальша бюрократизація та затягування процесу, якого очевидно і прагне Вікторія Спартц, сприятиме лише подальшому просуванню російських загарбників. На такий сценарій тільки і розраховують в Кремлі”, – сказав він.
Як повідомлялося, Вікторія Спартц у п’ятницю звернулася до президента США Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо процедур нагляду, пов’язаних із главою Офісу президента України Андрієм Єрмаком.
Частина листа Вікторії Спартц до президента прихована від публікації, закрита чорною плашкою; зміст цього фрагмента не уточнюється. А втім, у загальному описі листа є коротка згадка про нібито наявність “різноманітної розвідувальної інформації щодо дій пана Єрмака в Україні та його імовірних зв’язків з Росією”. У відкритій частині листа ці тези не відображені.
Конгресвумен також згадує в листі, що глава Офісу президента призначив своїм заступником з питань правоохоронної діяльності Олега Татарова, тоді як він “затримує призначення незалежного антикорупційного прокурора понад рік, через що Спеціалізована антикорупційна прокуратура і Національне антикорупційне бюро не функціонують”.
У зверненні до Байдена Спартц пише, що “пан Єрмак викликає багато занепокоєнь у низки людей у США і за кордоном, вважається, що про нього високої думки ваш радних із національної безпеки Джейк Салліван”.
“Тоді як президент Зеленський тяжко працює для створення союзів із Заходом і нашою країною, на нас лежить відповідальність повідомити йому, якщо ми маємо занепокоєння щодо ключових людей у його оточенні. Ця також наш обов’язок перед сміливими українськими солдатами й сильним українським народом, який бореться за свободу й міжнародний порядок для нас усіх”, – підсумовує Спартц.
Нагадаємо, у квітні 2022 року Спартц була однією з офіційних представників США, хто відвідав Україну вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії. Тді в Київ вони прибула із стівом Дейнсом.
“Ніщо не замінить того, щоб насправді побувати тут, побачити це на власні очі, провести час із людьми та лідерами тут, в Україні, які страшенно постраждали від цієї війни”, — сказав Дейнс, стоячи біля зруйнованого багатоквартирного будинку в Бородянці.
Вони також побували у Бучі та спостерігали за ексгумацією братської могили. Дейнс назвав побачене “безперечним доказом воєнних злочинів”.
“Це всюди. Ми проїжджали милі, милі та милі, бачачи смерть і руйнування, спричинені Владіміром Путіним у цьому злобному вторгненні”, – сказав він.