Підрозділ російських спецпризначенців, що має досвід бойових дій в Сирії, у повному складі відмовився брати участь у подальших спробах штурму Маріуполя. У боях проти ЗСУ з 2 по 4 квітня цей підрозділ втратив близько 30 військовослужбовців. Відтак, надалі спецпризначенці вирішили не випробовувати долю.
Останні дані щодо відбору на військову службу в РФ свідчать про низький рівень зацікавленості росіян у службі за контрактом. Згідно звіту про результати рекрутингу в місті Єкатеринбург, навіть на розмову щодо можливості підписання контракту погодилось менше 1% громадян, що перебувають в запасі.
З 397 кандидатів тільки 2 дали згоду на співбесіду. Відмовились — 52, не вийшли на зв’язок — 203, робота щодо 140 кандидатів ведеться.
Відзначається і вкрай низький моральний стан вже мобілізованих. Зокрема, 7 березня з Новоайдарської поліклініки в напрямку Луганська було відправлено два автобуси ПАЗ із пораненими військовослужбовцями РФ. Відзначається, що переважна більшість з них мають поранення ніг. За висновками лікарів — найвірогідніша причина цих поранень — самокаліцтва з мето уникнення повернення в зону бойових дій.
Російський окупант у розмові зі знайомою поскаржився на величезні втрати армії РФ на війні в Україні.
Запис нової розмови одного із загарбників опублікувала Служба безпеки України.
“У перші два дні тільки з нашої бригади 500 чоловік по шматочках, в пакетах привезли. Ми величезні втрати несемо, величезні. У полон багато беруть… Ми по мирних б’ємо”, – розповів окупант.
Він також поскаржився на своє керівництво і заявив, що про них навіть не згадують:
“Про мене тут зовсім забули, взагалі. Вони тижнів зо два всі думали, що ми вже загинули”.
На цей час окупанти чекають на ротацію, і по приїзду у РФ збираються відразу написати заяву на звільнення:
“Ми просто сидимо і чекаємо, ніхто нічого не робить. Просто село окупували, п’яні під*раси. Приїжджаю і відразу звільняюся, якщо повернуся”.
В СБУ зазначили, що навіть якщо окупант повернеться живим, його злочини задокументовані, і правосуддя буде його чекати.