На Полтавщині суд виправдав ухилянта, який двічі отримував повістки, проте відмовлявся від служби під час мобілізації.
Про це йдеться у вироку, який опублікований 23 серпня у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Зінківський районний суд Полтавської області розглядав справу уродженця Донецької області, який двічі проігнорував повістку. У грудні 2022 року чоловіка визнали придатним до військової служби. У січні та березні 2023 року він отримав повістки та повинен був прибути до ТКЦ і СП, проте він ухилився від мобілізації
На суді підозрюваний лише частково визнав провину. Він заявив, що нібито ВЛК не врахувала, що у нього плоска стопа.
Що цікаво, суддя став на бік ухилянта. Суддя Сергій Должко обізвав закони України про мобілізацію та воєнний стан нібито «авторськими творами», а Міністерство оборони України «приватною компанією».
У вироку суду, який розміщений майже на 40 сторінках суддя вирішив пояснити свою позицію. Він згадав аж кілька вироків Європейського суду з прав людини, статті Конституції України, Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, Загальну декларацію прав людини, Конвенцію ООН «Про попередження злочину геноциду і покарання за нього від 9 жовтня 1948 року». Частину документів суддя цитував російською мовою.
Должко пояснив, що нібито Міноборони – це «приватна компанія», бо відомство має ідентифікаційний код юридичної особи з «приватною формою власності». Так само «приватною компанією» у вироку називають Кабінет міністрів, оскільки він «належить приватній іноземній компанії Dun & Bradstreet», покликаючись на іноземні реєстри.
Суддя заявив, що ТЦК і СП мають право «лише призивати чоловіків до себе на службу, а не комплектувати ЗСУ». Він заявив, що військкомат може лише запропонувати «укласти трудовий договір», а не мобілізовувати, додавши, що «Примус до трудового контракту є формою рабства».
За словами судді, укази президента нелегітимні і він називає їх «авторськими творами».
Тому суддя виправдав ухилянта та вирішив його не карати.
Аналітично-адвокаційний центр «Фундація DEJURE» пояснив, що суддя Должко неодноразово фігурував у медіа, оскільки він визнавав «незаконність» введення карантину в Україні та оголошував виправдовувальні вироки щодо корупційних справ.
«Наразі нове “геніальне” рішення судді ще не набрало законної сили. Ми ж плануємо найближчим часом подати на суддю Должка скаргу до Вищої ради правосуддя», — повідомили в адвокаційному центрі.