Захопленням українських військових кораблів в Чорному морі Росія планувала почати повномасштабну війну проти України. У підсумку цей конфлікт ризикував перерости в Третю світову.

Таку думку висловив експерт-міжнародник Валерій Кравченко. За його словами, РФ планомірно готувалася до повноцінної агресії, і це було тільки питанням часу, але план Кремля провалився.

"І про дев'ять військових баз, які будувалися вздовж усього кордону з Україною протягом останніх трьох років, теж відомо. І наскільки далеко ці бази від кордону теж – це всього 20-50 кілометрів вглиб. І те, що формувалося ударне угруповання – теж, ми очікували цих подій", – додав Кравченко.

Він нагадав, що велику війну завжди починає якийсь інцидент. Так було з Першою і Другою світовими війнами і такі інциденти якраз є наслідком провокацій, подібних захопленню кораблів ВМСУ.

"Я думаю, що зараз ми живемо в такий час, коли слід очікувати ось таких інцидентів всюди. Ми повинні узгоджувати кожен крок і бути пильними, тому як що завгодно може спровокувати війну з Росією", – підкреслив експерт.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

На його думку, ситуація в Чорному морі вже не переросте в військові дії, адже напруження обстановки стихло.

"Але давайте будемо чесними: Україна вчиться на своїх помилках. Коли говорили: Іловайськ, Дебальцеве, там була така ситуація, треба було вводити воєнний стан. Так ось вам така ж ситуація! Тоді не ввели – ну і дурні, що не ввели. А тепер, чим більш прямою і жорсткою буде реакція України, тим більш зрозумілими будуть наші тези в Європі – чого ми хочемо в цій війні і де є наші національні українські інтереси", – підсумував Кравченко.