Українські бійці продовжують завдавати шалених втрат російським окупантам. Так, ранок 22 серпня розпочався зі знищення загарбників у кількох населених пунктах Херсонщини й потужного удару по Антонівському мосту.

Про в ефірі одного з телеканалів розповів військовий ТрО та депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань. За його словами, під час удару мостом пересувалася колона автомобілів російської армії з боєприпасами. Вантажівки перевозили десятки боєприпасів, які здетонували після влучання по мосту. Детонація була дуже потужною.

Бетон розлітався довкола й навіть долітав до селища Антонівка, – розповів військовий ТрО.

Він зауважив, що Антонівський міст фактично розвалився й проїзд ним є неможливим. Наразі можливості відремонтувати міст, у росіян теж немає. Однак в окупантів лишається можливість пересуватися між лівим та правим берегом Херсонщини. Для цього вони можуть використовувати Каховську ГЕС. Так, загарбники періодично ремонтують її, а також приготували нові дорожні плити, щоб можна було їх замінити.

Тому наразі пересування через греблю Каховської ГЕС можливе, але не у таких обсягах, як це потрібно, – пояснив Хлань.

Також він додав, що понтонні переправи не зможуть забезпечити кількість військової техніки та боєприпасів, яка необхідна росіянам на правому березі. Також Речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк повідомила, що Збройні Сили України здійснюють контрнаступ на Півдні. Його особливість – виснаження сил ворога. В телеефірі військовий експерт Олег Жданов прокоментував, що такі дії можуть зайняти декілька тижнів.

Він акцентував, що завдяки такому методу – ми зазнаємо найменших втрат, а також знищуємо ворога дистанційними засобами впливу. Ми постійно контролюємо стан мостів й не надаємо їм проводити ремонтні роботи. Нагадаю, що минулого тижня був нанесений ще один удар по мосту в районі Каховської ГЕС. Там ворог намагався проводити ремонтні роботи щодо замурування дірок, які були зроблені на поверхні мосту,– розповів Олег Жданов.

“З логістикою стає все гірше, а витрата боєприпасів, пального – залишається на тому ж самому рівні”, – додав військовий експерт.

За його словами, ми в певний час можемо отримати зниження боєздатності російських військ. Це дасть нам перевагу на полі бою. Адже вони не зможуть вести оборону, коли не буде набоїв. Олег Жданов зазначив, що територія навколо Благодатного, що на Миколаївщині, може стати плацдармом для розширення нашого вплетення на цьому напрямку. Можливо, саме тому росія там намагається вирівняти лінію фронту.

“Памʼятаєте, коли пояснювали ситуацію на Сході України щодо відходу із Золотого, казали, що вирівнювали фронт. Для того, щоб російські війська не змогли обійти нас. Те ж саме намагається зробити росія – вирівняти фронт, щоб ми не могли це вплетення розвивати вбік Херсону”, – повідомив військовий експерт.

У російських окупантів складна ситуація на правому березі Херсонщини. Однак вони можуть там ще деякий час протриматися. Все залежить від дій ЗСУ. Про ситуацію на Херсонщині розповів полковник запасу та військовий експерт Роман Світан. За його словами, окупанти ще можуть поповнювати боєприпаси свого угруповання на правому березі Херсонщини, але в невеликих кількостях. Для цього вони використовують плавальні понтонні переправи.

На думку Світана, наявна кількості боєприпасів дає можливість окупантам лише оборонятися. Ніякі наступальні дії в цьому напрямку росіяни не можуть зробити. Як довго загарбники зможуть оборонятися на правому березі Херсонщини – залежить від дій Збройних Сил. Якщо в українських військових буде завдання одразу деокупувати територію – це питання кількох тижнів. Якщо знекровлювати та зачищати, що допоможе мінімізувати втрати для ЗСУ, – кілька місяців.

російське угруповання перебуває у великому котлі. Схожа ситуація була свого часу в українських військ у Сєвєродонецьку. Там теж було 3 мости, які окупанти знищили. Тоді українське командування вирішило відвести війська на правий берег Сіверського Донця. Відхід був керованим, – зазначив Світан. За словами військового експерта, навряд чи російське угруповання на правому березі Херсонщини отримає команду відходити. Вони будуть там оборонятися і вмирати.