В Україні настав час змін для системи охорони здоров’я. Реформи йдуть у позитивному руслі та приводять до корисних зрушень. Можливо, громада очікує на активніші зміни, але все ж таки якісні нововведення все одно впроваджуються.
Міністерство намагається осягнути одразу декілька напрямків, щоб запустити нові програми у якнайбільшій кількості сфер медицини. Попри реформування, робота міністерства не призупиняється, а триває у попередніх темпах. Намагаються змінити базові принципи роботи, щоб якість послуг підвищувалася, щоб доступність була для загалу.
Реформування планують найперше впроваджувати на території Києва. Для початку, нововведення випробують на столичних мешканцях, а надалі вже відпрацьовану систему застосовуватимуть на інших містах України. Квіташвілі каже, що пілотний проект для Києва розроблений спеціально під мегаполіс, адже столиця має свої особливості. Окрім нового обладнання, потрібно переналаштувати персонал на нові умови обслуговування.
Усі зміни по-різному впливають на кожний регіон. У зв’язку з тим, що це робота безпосередньо з кадрами, обіцяти однаковий результат неможливо. Кожна область має свої особливості та специфіку. Робити прогнози на остаточні зміни ніхто не наважується, адже завдання виконуються по-різному.
Нові впровадження у профілактичній діяльності навіть займають важливіше місце. Адже запобігати захворюванням куди дешевше, ніж лікувати їх. Головне завдання – поширювання ідеї здорової нації. Україна змогла показати позитивний ефект боротьби з тютюнопалінням, що демонструє спроможність МОЗ оговтати здоровий ґлузд громадян.
Вакцинація також розглядається, як основний спосіб профілактики. На жаль, на даний момент МОЗ спроможне покрити усього 60% потреби у вакцинах. Щоб забезпечити 100%-постачання, реформатори вже спілкуються з донорами. Найперші договори укладені з канадською стороною.
Також значну частину сил покладуть зараз на закупівлю медикаментів. Опрацювання постачань розділяють на два етапи. Найперше, що зроблять, – ознайомляться з номенклатурою. Другий етап – вивчення специфіки конкретних медзасобів.
МОЗ, звичайно, дбає про громадян, проте скільки ще буде тривати реформування? Коли українці вже відчують на собі зміни у системі охорони здоров’я?
Автор: Валентина Рущак