Павло Гриб провів в російських СІЗО і в’язниці 2 роки і 2 тижні.

Один зі звільнених в результаті обміну полоненими між Україною і Росією 7 вересня український політв’язень Павло Гриб розповів, що дізнався про підготовку обміну ще 16 серпня.

Павло Гриб провів в російських СІЗО і в’язниці 2 роки і 2 тижні.

“Я весь час знав, що він (обмін) буде. Не на 100%, але ніяких причин, того, що цього не станеться, не було. Два роки і два тижні чекав його. Але, я вже готувався до етапу в колонію, а замість цього потрапив до Москви, в СІЗО №2. Це було 16 серпня. Привезли. Завели в таке невелике приміщення з високою стелею. Входить замначальника, з двома зірками на погонах, полковник, мабуть: “Ти знаєш, чому ти сюди приїхав?” Я здогадувався, але відповів: “Та хто його знає” – “Додому хочеш?” – “Хто ж не хоче додому?” – “Пиши загальними словами прохання про помилування”. Але, чорт його візьми! Я нічого не писав. Не захотів. І всі про це запитують, але це – технічне питання. Могли самі опублікувати, підробити підпис”, – розповів він.

Павло Гриб також зазначив, що з розваг за гратами було тільки радіо.

“Я два роки не міг зрозуміти, як його включати, тисну на кнопку, а треба було крутити гучність. Книгу на наступний день дали, фантастику “Метро 2033″(описує життя людей в московській підземці після ядерної війни – Ред.). Потім були ще книги, і малював малюнки – всякі візерунки. Робити було нічого – почав малювати, щоб подарувати друзям, коли повернуся”, – розповів він.

Також він додав, що у свій час їжа в російському СІЗО була незадовільної якості.

“В “Лефортово” давали хліб нормальної якості. Для порівняння, мені до цього давали хліб, який можна було закинути до стелі і він там прилипав. Щось середнє між хлібом і тістом”, – розповів колишній “в’язень Кремля”.

При цьому відповідаючи на питання про дівчину в Мінську, під час поїздки до якої його викрали, Павло Гриб дав зрозуміти, що нічого не знає про її подальшу долю.

“А ви знаєте, де ця дівчина? Може, її в живих немає”, – сказав він.

Нагадаємо, 7 вересня в рамках обміну полоненими між Україною і РФ на батьківщину повернулися захоплені Росією українські моряки і політв’язні, серед яких Олег Сенцов, Микола Карпюк, Роман Сущенко, Едем Бекіров та інші. Після прибуття в Україну в аеропорт «Бориспіль» українських моряків нагородили та підвищили у званнях.

Президент США Дональд Трамп привітав Україну і Росію з проведенням обміну полоненими і назвав історичну подію “можливо, першим гігантським кроком до миру”.

Також стало відомо, що Росія зажадала від України після обміну полоненими зняти блокаду з “ЛДНР” і відновити виплати пенсій.