яценюккк

Київ запропонував всім кредиторам однакові умови реструктуризації, підкреслив прем'єр

Міжнародний валютний фонд буде продовжувати співпрацю з Україною, навіть якщо Росія продовжить відмовлятися від реструктуризації боргу Києва. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"МВФ змінив свою політику. Ця політика стосується не тільки України – ця політика стосується будь-яких відносин МВФ з іншими країнами. Відповідно з цією політикою, якщо Росія і далі відмовлятися реструктуризувати борг на тих же умовах, на яких реструктуризували інші кредитори, це не є перешкодою для МВФ в продовження програми співпраці з Україною в тому числі", – сказав він на засіданні Кабміну в середу.

Яценюк підкреслив, що позиція Києва була і залишається незмінною: "Ми запропонували всім міжнародним кредиторам провести реструктуризацію. Всі адекватні міжнародні кредитори прийняли пропозицію України".

"Наша пропозиція до всіх інших, які не прийняли наш план реструктуризації, залишається на столі", – зазначив він.Напередодні стало відомо, що Володимир Путін доручив міністру фінансів Антону Сілуанову подати до суду на Україну у зв'язку з неповерненням кредиту в $3 млрд.

Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що борг України повинна віддати, тому що він виник абсолютно правомірним шляхом.

"Давайте розберемося, що це за борг. Він виник абсолютно легальним, абсолютно правомірним шляхом. Українське керівництво: і президент, і уряд звернувся до Росії з проханням взяти участь у придбанні грошей, їх позики облігаційної для того, щоб вирішувати поточні завдання української економіки", – сказав прем'єр.

Нагадаємо, Росія викупила українські єврооблігації на $3 млрд в 2013 році. Термін виплати спливає 20 грудня 2015-го.

Уряд України неодноразово вимагало реструктурувати цей кредит на загальних умовах. Однак Росія наполягала на виплаті всієї суми. 13 листопада прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Київ введе мораторій на погашення боргу перед Москвою, якщо вона відмовиться від реструктуризації.

16 листопада міністр фінансів Антон Силуанов повідомив, що Росія зробила Україні пропозицію про порядок оплати боргу. Він не став розкривати ніяких подробиць.