Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, якого не визнає легітимним міжнародна спільнота, неодноразово озвучував гучні звинуваченням Україні, Литві, Чехії та навіть НАТО — мовляв, усі вони втручалися у внутрішні справи його країни та досі намагаються дестабілізувати ситуацію в Білорусі.

На ці закиди нарешті вирішив відреагувати генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. 26 серпня він офіційно заявив, що будь-яка спроба влади Білорусі використати Альянс для прикриття розправи над протестувальниками є “помилковою та невиправданою”.

Свою позицію Столтенберг озвучив перед зустріччю міністрів оборони ЄС.

“Ми пильні, ми готові захищати і обороняти всіх союзників. Але в регіоні немає нарощування військової потужності НАТО. Так що будь-яка спроба режиму в Білорусі використати НАТО як привід для розправи над демонстрантами в своїй власній країні абсолютно неправильна, абсолютно невиправдана”, — наголосив очільник Альянсу, додавши, що НАТО залишається оборонним блоком.

Окрім того, Єнс Столтенберг вимагає, аби Олександр Лукашенко нарешті провів вільні та чесні вибори в країні.

“Народ Білорусі повинен мати право вирішувати своє майбутнє. Всі союзники поважають суверенітет, цілісність, незалежність Білорусі”, — зазначив генсек НАТО.

Як уже зазначалося раніше, 15 серпня, Александр Лукашенко, який виконує обов’язки президента Білорусі, наказав перекинути повітряно-десантну бригаду з Вітебська у Гродно, на західний кордон держави. Окрім того, він офіційно повідомив, що Білорусь розмістила свої військові частини на західному кордоні країни, і що вони перебувають в повній бойовій готовності. Також скандальний політик наказав звернути особливу увагу на пересування військ НАТО територією Польщі та Литви.