Україна досягла значних перемог за останні місяці незважаючи на виклики, з якими зіштовхнувся контрнаступ. Це — битва за Чорне море та плацдарм на лівому березі Дніпра.
Про це розповів Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Ми виграли битву за Чорне море і тим самим відновили постійний потік морського експорту, приносячи користь як нашій економіці, так і глобальній продовольчій безпеці. Ми досягли перемог на південному фронті, нещодавно закріпили плацдарм на східному березі Дніпра. І в інших місцях ми стримали величезні російські напади та завдали значних втрат російським силам, зокрема, зірвавши їхні спроби на Авдіївку та Куп’янськ. Незважаючи на величезні зусилля, російські війська не зуміли досягти жодних успіхів на землі», — наголосив дипломат.
Кулеба також відповів аналітикам та експертам, які вважають, що «заморожування конфлікту шляхом припинення вогню на даний момент є реалістичним варіантом».
«Проблема не лише в тому, що припинення вогню зараз винагородить російську агресію. Замість того, щоб припинити війну, припинення вогню просто призупинило б бойові дії, доки Росія не буде готова здійснити новий поштовх углиб країни. А тим часом це дозволило б російським окупаційним військам укріпити свої позиції бетоном та мінними полями, унеможлививши їх вигнання в майбутньому та прирікаючи мільйони українців на десятиліття репресій під окупацією», — вважає він.
Кулеба також додав, що такого переговорного припинення вогню навіть не розглядається.
Також, на думку дипломата, «замороження» війни дасть зміцнитися Росії та через декілька років знову напасти, але уже не лише на Україну, а на країни НАТО.
«Якби лінія фронту була заморожена зараз, немає підстав вважати, що Росія не використала б таку перепочинок для планування більш жорстокої атаки через кілька років, потенційно залучивши не лише Україну, але й сусідні країни, і навіть членів НАТО», — зауважив Кулеба.
Він нагадав тим, хто вірить, що «Росія не нападе на країну НАТО після святкування успіху в Україні, варто згадати, яким неймовірним здавалося масштабне вторгнення в Україну всього два роки тому».
Кулеба наголосив для скептиків, що підтримка України «не є і ніколи не була благодійністю».
«Ця підтримка не є і ніколи не була благодійністю. Кожен долар, вкладений в оборону України, повертає її прихильникам чисті дивіденди безпеки. Це дозволило Україні успішно дати відсіч російській агресії та запобігти катастрофічній ескалації в Європі. І все це Україна зробила за допомогою американської допомоги, що становить приблизно 3 відсотки річного оборонного бюджету США», — вважає він.
Український дипломат додав, що, крім США, Україні також допомагають країни блоку НАТО. Він висловив вдячність усім країнам, які допомогають Києву.
«Ми в Україні повністю усвідомлюємо обсяги допомоги, яку ми отримали від Сполучених Штатів, європейських країн та інших союзників, і ми безмежно вдячні урядам, законодавцям і окремим особам, які простягнули руку допомоги нашій країні в війни. Ми керуємо підтримкою максимально прозоро та підзвітно: американські інспектори військової допомоги Україні не знайшли доказів значних марнотрат, шахрайства чи зловживань», — сказав він.
Голова МЗС визнав, що нинішня фаза війни непроста ні для України, ні для партнерів.
«Усі хочуть швидких голлівудських проривів на полі бою, які приведуть до швидкого краху російської окупації. Хоча наші цілі не будуть досягнуті миттєво, постійна міжнародна підтримка України з часом забезпечить досягнення відчутних результатів місцевих контрнаступів на передовій, поступово знищуючи російські сили та зриваючи плани Путіна щодо тривалої війни», — зауважив він.