Позафракційний народний депутат, ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков планує взяти участь у наступних президентських та парламентських виборах. Про це політик заявив у прямому ефірі програми “Свобода слова із Савіком Шустером” на телеканалі Україна 24.
“Я брав участь у всіх виборах. Я думаю, що в наступних виборах я теж братиму участь… І в президентських, і в парламентських”, — заявив Разумков, відповідаючи на запитання журналіста.
Як відомо, 8 листопада екс-спікер оприлюднив список депутатів, які увійдуть до створеного ним міжфракційного об’єднання (МФО) під назвою «Розумна політика».
Наразі до МФО Разумкова входить 25 депутатів.
Більшість із них – чинні депутати «Слуги народу»: Володимир Козак, Василь Мокан, Роман Соха, Неллі Яковлєва, Оксана Дмитрієва, Валерій Божик, Дмитро Микиша, Дарія Володіна, Артем Дмитрук, Ольга Саладуха, Олександр Бакумов, Олег Воронько, Ольга Коваль, Роман Бабій, Михайло Новіков, Аліна Загоруйко, Костянтин Касай,Дмитро Гурін, Михайло Крячко, Євген Петруняк, Іван Юнаков.
Двоє – з «Батьківщини»: Андрій Ніколаєнко та Володимир Кабаченко.
І позафракційна Людмиа Буймістер.
Політолог Володимир Фесенко заявив у коментарі Радіо Свобода, що у ситуації з Разумковим може йтися про старт політичних перегонів.
«Разумкову потрібен формальний парламентський суб’єкт для посилення свого статусу і для демонстрації того, що у нього є прихильники в парламенті», – каже політолог.
Що ж стосується безпосереднього складу МФО «Розумна політика», то Фесенко акцентує увагу на відсутності спільної ідеології у членів депутатського об’єднання Разумкова.
«На мій погляд, проблема в тому, що вже на старті, як це не парадоксально, Разумков повторює помилки, які були при створенні «Слуги народу». В цьому об’єднанні люди з різними ідеологічними поглядами, такі як Дмитрук (Артем Дмитрук, народний депутат «Слуги народу» – ред.)з проросійськими поглядами і люди з достатньо реформаторськими поглядами, проєвропейськими, як Мокан (Василь Мокан, народний депутат «Слуги народу» – ред.) Ця ідеологічна еклектика може стати проблемою, як вона стала для самих слуг народу. Що з цього вийде – питання відкрите», – каже Фесенко.
Політолог також нагадав на своїй сторінці в Фейсбук, як одному з недавніх інтерв’ю Дмитро Разумков заявив, що йому «найближчий, і я знаю, що багатьом він також подобається, це помірний консерватизм чи розумний консерватизм».
Але в ЗМІ відразу звернули увагу і провели паралель з «розумним консерватизмом» Володимира Путіна, про прихильність до якого нещодавно заявив російський президент. Вільне чи мимовільне, усвідомлене чи ні копіювання Путіна чи необережне повторення його ідеологічного концепту в Україні може сприйматися неоднозначно.
І знову ж таки це може бути використане проти Д.Разумкова.
Тож над ідеологічним самовизначенням і самого Дмитра Разумкова та його міжфракційної групи ще доведеться попрацювати. Тим більше, що на помірно-консервативну нішу претендує також Ігор Смешко, та й деякі інші центристські політики в Україні.