“Ви привели за руку війну в Україну”: Скрипін звинуватив Шуфрича і розповів про незакритий гештальт

Український журналіст вимагав від народного депутата вибачень за маніпуляції партій, до яких він належав.

Журналіст Роман Скрипін нагадав народному депутатові від “Опозиційної платформи — За життя” Несторові Шуфричу про маніпуляції, які використовували політичні сили, до яких він належав.

Свою гнівну промову на адресу нардепа він оголосив 16 грудня в прямому ефірі ток-шоу “Право на владу” на “1+1”.

Скрипіна обурила критика з боку Шуфрича союзників із Заходу, які, буцімто, недостатньо допомагають Україні, і він нагадав йому про постійну маніпулятивну риторику.

“У мене з вами незакритий гештальт з 2014 року. Що ви несете? За нас ніхто не воюватиме – це зрозуміло. Для чого ця маніпуляція? Ви ж знаєте це. Зараз типу претензія до європейців і американців. Вони почали війну чи м*скалі?” – риторично запитав він.

Скрипін нагадав слова Шуфрича про те, що “ми втратили Крим”.

“Що означає “втратили”? Він відпав? Ви досі не можете сказати, що у нас війна. Вона почалася у 2014 році з окупації Криму, з вторгнення Росії. Ви тоді говорили: “Що робити, стріляти в них?” Так, стріляти! Навіщо ви зараз маніпулюєте? Я не можу зрозуміти”, – сказав журналіст.

Також Скрипін вимагав вибачень від Шуфрича як представника політичних сил, які займали проросійську позицію.

“Ви привели за руку війну в Україну всіма своїми зусиллями. Ви тепер партія миру? Ні! Ви не партія миру – ви винуватці цієї війни”, – заявив він.

За його словами, те, що стан війни з Росією не зафіксований ні попереднім президентом, ні чинним главою держави, дозволяє продовжувати маніпуляції.

“Ви на цьому спекулюєте. Тому що у них не вистачає духу це зафіксувати і світу сказати, що війна. Припиніть маніпулювати!” – вимагав журналіст.

Також Скрипін звинуватив Шуфрича в тому, що політичні сили, до яких він належав, спровокували обидва Майдани і винні у загибелі Героїв Небесної сотні.

“Небесна сотня – ваші однопартійці у цьому винні. Ви стріляли у цих людей, ви вбивали цих людей. Ви встаньте, будь ласка, на коліна і покайтеся перед всією країною. Оце незакритий гештальт. Україна не втрачала Крим – він не відсох і не відпав. Туди увійшли російські війська. І питання до українського тоді РНБО і виконувача обов’язків президента, чому його не відвойовували, а просто мирно здали. Ви двічі спровокували Майдан в Україні. Двічі!” – наголосив журналіст.

Ще раніше Мосейчук зазначала, що наразі в ОПЗЖ почався розкол, а Шуфрич запевнив, що вони єдині, як ніколи. Після цього Шуфрич намагався продовжити висловлювати своє невдоволення всім, що відбувається в студії. Однак ведуча його зупинила.

“У нас люди прийшли після розмови Байдена і Зеленського. Невже ви думаєте, що ваше минуле важливіше за наше майбутнє?”, – сказала у прямому ефірі ведуча ток-шоу Шуфричу.

В свою чергу, він відповів, що “це не минуле, це якраз те, про що говорить Байден сьогодні”.

Не зволікаючи, Мосейчук різко відповіла: “ну ви зараз на очах у всієї країни робите так, щоб на Святого Миколая всі замовили, щоб динозаври здохли, розумієте, в цій країні”, – додала вона.

Пізніше Шуфрич почав вихваляти Порошенка та формулу Штайнмаєра.